Rozmowy wideo dla 750 mln użytkowników Facebooka

Facebook ogłosił wprowadzenie możliwości prowadzenia czatu grupowego oraz odświeżenie panelu komunikacji tekstowej. Największą nowością jest jednak udostępnienie we współpracy z firmą Skype możliwości prowadzenia wideorozmów.

Już w ubiegłym tygodniu Mark Zuckerberg, szef Facebooka, zapewniał, że wkrótce przedstawi „coś niesamowitego”. Oświadczenie zbiegło się z premierą platformy społecznościowej Google+ i wielu przewidywało, że będzie to ciekawa odpowiedź na „Spotkania” (Hangouts), jeden z fundamentów projektu Google, który daje możliwość prowadzenia wieloosobowego czatu wideo. Niemniej przygotowania do uruchomienia nowej usługi Facebooka trwały kilka miesięcy

Rozmowy wideo dla 750 mln użytkowników Facebooka 1Wprowadzenie wideorozmów do Facebooka możliwe jest dzięki współpracy z firmą Skype. Rozwiązania firmy mają być w pełni zintegrowane z ekosystemem serwisu i tak łatwe w używaniu, jak to tylko możliwe.

Obecnie Skype jest częścią Microsoftu, a my mamy długą relację z Microsoftem. Większość rozmów wideo prowadzona jest pomiędzy dwiema osobami i taka możliwość dostępna będzie dla każdego poprzez sieć. Myślę, że to jest super-ekstra. Jesteśmy bardzo podekscytowani produktem, który stworzyliśmy – przekonywał Mark Zuckerberg.

Rozmowy wideo mają być dostępne w najbliższych tygodniach, w 70 językach. Osoby zainteresowane funkcją mogą już teraz odwiedzić stronę facebook.com/videocalling.

Rozmowy wideo dla 750 mln użytkowników Facebooka 2Kolejną nowością jest grupowy czat. Ma to być rozwiązanie m.in. dla osób korzystających z tych samych grup. Przedstawiciele Facebooka zapewniają, że była to jedna z najbardziej oczekiwanych przez użytkowników funkcji.

Odświeżony został także wygląd panelu bocznego czatu – zawierać będzie on teraz listę osób, z którymi dany użytkownik kontaktuje się najczęściej. Panel dostosowuje się do wielkości okna przeglądarki i pojawia się automatycznie, kiedy okno jest wystarczająco szerokie.

Warto również wspomnieć, że podczas wczorajszej konferencji Mark Zuckerberg potwierdził, że jego serwis ma już 750 mln użytkowników. Ostatnie doniesienia o wyhamowaniu statystyk Facebooka można więc uznać za nieaktualne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top