Rzeczpospolita: Comarch najbardziej innowacyjną firmą 2006

Comarch otrzymał nagrodę dla najbardziej innowacyjnej firmy 2006 roku z listy 2000 polskich przedsiębiorstw w rankingu Rzeczpospolitej.
– Kładziemy w Comarch ogromny nacisk na tworzenie własnego nowatorskiego oprogramowania i ta strategia przynosi efekty. Nie jest to pierwsza nagroda dla Comarch za innowacyjność. Produkty Comarch sa wyróżniane nie tylko w Polsce, ale także na międzynarodowych konkursach, chociażby aplikacja OCEAN GenRap otrzymała nagrodę na targach Cebit. Nasze centra badawcze tworzą nowatorskie oprogramowanie, które jest w tym momencie używane przez globalnych klientów – mówi prof. Janusz Filipiak, Prezes Comarch.

Wyboru w rankingu Rzeczpospolitej dokonała kapituła nagrody, w skład której weszli przedstawiciele PricewaterhouseCoopers, Centrum im. Adama Smitha, Instytutu Badan nad Gospodarka Rynkowa. W wyborze laureatów kapituła kierowała sie wskaźnikami dynamiki sprzedaży w czterech ostatnich latach oraz wzrostem aktywów i kapitałów. Uwzględnione zostały także wskaźniki związane z efektywnością: rentowność sprzedaży w dwóch ostatnich latach oraz rentowność kapitałów i aktywów (ROA i ROE). Oceniana była także zdolność przedsiębiorstw do rozwoju, a jej miara były wskaźniki inwestycji.

www.comarch.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top