Serwis drogowy dla kierowców

Opublikowano: 23 stycznia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała platformę mapową Targeo jako narzędzie do prezentacji bieżącej sytuacji na drogach Polski w serwisie dla kierowców umieszczonym na jej stronach internetowych. Aplikacja dostępna na stronie www.gddkia.gov.pl pozwala kierowcom m.in na planowanie tras podróży z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i pogodowej we wszystkich regionach Polski.
Rozwiązanie dostarczone przez Targeo.pl bazuje na mapach systemu nawigacji AutoMapa i zostało zintegrowane z bazą danych drogowych GDDKiA, dzięki czemu wszelkie informacje dotyczące problemów komunikacyjnych na polskich drogach mogą być przetwarzane na bieżąco, co w praktyce przekłada się na bardzo wysoką aktualność danych. Jako jedyne rozwiązanie na rynku pozwala na prezentację dokładnych lokalizacji i opisu utrudnień drogowych, a także innych sytuacji mających wpływ na płynność ruchu drogowego na  terenie kraju. Nad aktualnością serwisu czuwa w całej Polsce blisko 500 osób, które przekazują lokalne informacje do centralnej bazy danych.

– Cieszymy się bardzo ze współpracy z tak prestiżowym partnerem, jakim jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie w zakresie tworzenia i obsługi tego typu serwisów, w połączeniu z danymi drogowymi GDDKiA oraz najdokładniejszymi mapami na rynku dostarczanymi przez Targeo i AutoMapę, przyniesie wszystkim kierowcom wymierne korzyści i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróży – mówi Rafał Mikołajczak, Prezes zarządu firmy Indigo – twórcy serwisu Targeo.pl

– Uruchomiony przy współpracy z Targeo.pl serwis dla kierowców jest pierwszym narzędziem, które pozwala na swobodny dostęp do bieżącej  informacji o stanie dróg i uwzględnia przy tym utrudnienia drogowe przy planowaniu podróży. To duże ułatwienie dla kierowców i doskonale wpisuje się jeden z głównych celów GDDKiA, którym jest poprawa komfortu podróżowania, zapewnienie płynności ruchu na drogach oraz dostarczenie kierowcom aktualnej informacji o sytuacji na drodze, tak by bezpieczniej się przemieszczali – powiedział Waldemar Królikowski, Z-ca Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad, pomysłodawca serwisu.

Twórcy Targeo.pl zapowiadają, że najbliższej przyszłości serwis drogowy GDDKiA zostanie również udostępniony w wersji mobilnej, dzięki czemu kierowcy, posiadający jedynie telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną aplikacją mapową Targeo.mobi, będą mogli sprawdzić jakich utrudnień należy się spodziewać na trasie.

– Jednym z głównych priorytetów na jest teraz udostępnienie informacji o utrudnieniach kierowcom, którzy w trakcie podróży nie mają pod ręką komputera z dostępem do Internetu. Już wkrótce będą oni mogli skorzystać z informacji drogowych poprzez system nawigacji samochodowej lub telefon komórkowy – dodaje Rafał Mikołajczak.

www.gddkia.gov.pl

Hanna LaskowskaSerwis drogowy dla kierowców

Podziel się!

O autorze

hania