Sex.com w Księdze Rekordów Guinnessa

Prowadzona przez firmę Sedo sprzedaż domeny Sex.com za 13 mln dolarów została nie tylko oficjalnie potwierdzona; transakcja znalazła się właśnie w Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem „najdroższa domena internetowa”.

Przypomnijmy, że Sex.com zmieniła właściciela w październiku ubiegłego roku. Poprzedni właściciel, firma Escom, zainkasował wtedy od nowego – Clover Holdings – 13 mln dolarów.

Sex.com w Księdze Rekordów Guinnessa 1Wpis do Księgi Rekordów Guinnessa nie ma oczywiście żadnego znaczenia – jest tylko potwierdzeniem sytuacji, przysłowiową wisienką na torcie. Może jednak umocnić wizerunek Sex.com nie tylko jako najdroższej sprzedanej domeny, ale również – najbardziej wartościowej.

To także miła nagroda dla Sedo, która niedawno świętowała swoje 10 urodziny. Firma pośredniczyła w sprzedaży domen o wartości 400 mln dolarów, wśród których część osiągała siedmiocyfrowe wyniki (np. Vodka.com, Pizza.com czy Russia.com).

Sprzedaż Sex.com to owoc pracy zespołowej. Spędziliśmy prawie dwa lata nawiązując relacje, badając i szukając odpowiedniego nabywcy oraz zarządzając procesem transferu domeny – powiedziała Kathy Nielsen, dyrektor sprzedaży w Sedo.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry