Siemens z TPG dla sektora energetycznego

Opublikowano: 28 listopada 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Siemens Sp. z o.o. i The Polished Group SA (TPG) podpisały list intencyjny, w którym obie firmy zadeklarowały chęć współpracy w zakresie oferowania i tworzenia systemów internetowych klasy B2B (Business to Business), B2C (Business to Customer) oraz B2E (Business to Employee) dla przedsiębiorstw z sektora energetycznego. W ramach współpracy Siemens i TPG zdefiniują potrzeby oraz przygotują wspólną ofertę skierowaną do tych przedsiębiorstw.

Podpisane porozumienie to efekt strategicznych działań Siemensa, który pragnie rozszerzyć ofertę dla swoich klientów z sektora energetycznego o rozwiązania internetowe. Przy pomocy takich rozwiązań klienci Siemensa będą mogli m.in. zredukować koszty transakcji, podnieść wydajność operacyjną poprzez integrację wewnętrznych systemów informatycznych, a także zwiększyć zasięg działania poprzez polepszenie dostępu do kanałów dystrybucji.

„Siemens, dzięki długoletnim kontaktom z przedsiębiorstwami branży energetycznej, posiada gruntowną wiedzę o ich potrzebach w zakresie wykorzystania nowych technologii internetowych. Wspólnie z TPG, firmą posiadającą gotowe rozwiązania, umiejętności oraz wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i integracji rozwiązań internetowych, jesteśmy w stanie przygotować bardzo ciekawą ofertę odpowiadającą na potrzeby tego sektora rynku” – powiedział Robert Stelmaszczyk, Prokurent – Dyrektor Branży Power Transmission & Distribution/ Power Generation w Siemens Sp. z. o.o.

W skład wspólnej oferty Siemensa i TPG mają wejść m.in. – system Intranet Server, będący zestawem najnowszej generacji aplikacji internetowych usprawniających relacje pomiędzy firmą a jej pracownikami, rozwiązania TIBCO Software, jednego z największych na świecie producentów aplikacji aktywnego dostarczania danych i integracji aplikacji, a także usługi programistyczne, konsultacyjne, wdrożeniowe oraz usługi związane z projektowaniem i administracją witrynami WWW.

http://www.tpg.pl

Sylwester KozakSiemens z TPG dla sektora energetycznego

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.