Skuteczna Era

W czerwcu został przeprowadzona kampania PTC ERA związana z Mistrzostwami Świata. Agencja HYPERmedia zajęła się planowaniem mediów internetowych oraz wykonaniem wszystkich użytych w jej trakcie kreacje. W czasie 30 dni promocji z kreacjami miało kontakt aż 3 270 000 internautów. Średni CTR wyniósł 1,31% a średni Click Per User 7,23%.

Kampania bannerowa ERA Mistrzostwa Świata 2002 trwała od 31 maja do 30 czerwca. Zasadniczymi jej elementami była promocja najnowszego telefonu Siemens MT50, konkurs dla internautów “Typuj wyniki Mistrzostw Świata i wygraj wyjazd do San Marino” oraz działania wokół sponsorowanej przez PTC witryny http://www.reprezentacjapolski.pl., która na czas Mistrzostw została zaimplementowana na portalu Interia.pl.

Opracowany przez HYPERmedia mediaplan zakładał wykorzystanie do prezentacji 8 kreacji bannerowych na witrynach: Onet, Wirtualna Polska, Cronix, Tenbit, SMSBox, GSMonline, PZPN, Dziennik PAP, Telefon GSM, FunKlubNokia, Bankier, Sports.

Podczas kampanii wyemitowano 2 814 532 odsłon (dane nie uwzględniają emisji na WP i Onet) , które zobaczyło 470 576 użytkowników. Z sumy tej wyodrębniono 14 960 unikalnych użytkowników. Średni wynik CTR kampanii (bez w/w mediów) wyniósł 0,99%, a średni Click Per User wyniósł 5,92%.

Na stronie głównej Wirtualnej Polski kreacje były umieszczone tylko w dniach spotkań z udziałem reprezentacji Polski. Na WP kreacje wyemitowane były 7 347 328 razy i dotarły do 2 516 508 interanutów a średni współczynnik CTR kreacji wyniósł 1,97%. Na Onecie wykorzystano dwie strony portalu, “komórki” oraz “mundial”, dla których CRT wyniósł odpowiednio 1,49% i 0,5%.

W trakcie całej kampanii najwyższym CTR charakteryzowały się kreacje na stronie głównej Wirtualnej Polski z CTR 1,97% oraz Tenbitu z CTR wynoszącym 1,58%.

Najwyższy CTR osiągnęły kreacje odwołujące do działu z grami na stronie http://www.reprezentacjapolski.pl. W trakcie Mistrzostw każdego dnia stronę odwiedzało 5 485 internautów w czego prawie 5 000 grało w “mini mundial” oraz “goals ver.2,0”. Szczyt popularności witryny przypadł na 10 czerwca 2002 – dzień meczu POLSKA – PORTUGALIA.

Tego dnia serwis zanotował 12 491 odwiedzin. Przeciętna wizyta na witrynie trwała 5 minut 23 sekund i była o dwie minuty dłuższa od wizyty na witrynie www.era.pl ! Internauci aktywnie przeszukiwali witrynę reprezentacjapolski.pl dokonując średnio 4 odsłon. Dla porównania średnia długość wizyty na www.era.pl to 3 odsłony.
W czerwcu serwis odwiedziło 114 101 internautów, z tego 3 tys. zalicza się do grupy heavy userów.

http://www.era.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry