Skype 5.0: integracja z Facebookiem, grupowe rozmowy wideo

Opublikowano: 14 października 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Jak zapowiadaliśmy pojawił się nowy, bardziej społecznościowy Skype. Piąta wersja popularnego komunikatora w wersji dla systemu Windows przynosi głęboką integrację z serwisem Facebook.

Po zalogowaniu do Skype via technologia Facebook Connect będziemy mieli dostęp do statusów naszych znajomych, aktualizacji oraz komentarzy wysyłanych w serwisie społecznościowych.

Nowy Skype umożliwia nam zadzwonienie i wysłanie wiadomości tekstowych do naszych facebookowych znajomych, którzy podali swoje numery telefonów. Możemy również wykonać darmowe połączenie jeśli są również użytkownikami Skype’a.

Nowa wersja komunikatora to również ponowne, automatyczne nawiązywanie połączenia jeśli zostanie przerwane z powodu problemów z łączem internetowym. Odświeżenia doczekał się również wygląd aplikacji.

Firma przekonuje także, że ok. 40 proc. wszystkich minut spędzonych na rozmowach Skype do Skype to rozmowy wideo. Wszyscy użytkownicy aplikacji otrzymują obecnie darmowy dostęp do wersji próbnej funkcjonalności umożliwiającej prowadzenie grupowych rozmów wideo.

Współpraca Skype’a i Facebook’a przynosi obopólne korzyści pozwalając obu markom rozszerzać swój zasięg. Skype ma obecnie 560 mln zarejestrowanych użytkowników.

Dawid ZarazińskiSkype 5.0: integracja z Facebookiem, grupowe rozmowy wideo

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.