Skype dostępny na urządzeniach z systemem Android

Dziś Skype poinformował o udostępnieniu Skype w wersji lite. Jest to tzw. „cienki” klient Skype, który działa na urządzeniach z systemem Android oraz na ponad 100 modelach innych telefonów komórkowych obsługujących standard Java.

Wersja ta jest wynikiem ubiegłorocznych, pomyślnie zakończonych publicznych testów i uwzględnia komentarze użytkowników zgłoszone do poprzedniej wersji beta, która działała na ograniczonej grupie urządzeń przenośnych. Nowa, zaktualizowana wersja beta pozwala na korzystanie ze Skype milionom użytkowników komórek z całego świata – w tym po raz pierwszy właścicielom telefonów komórkowych w USA. Wersja lite oferuje najważniejsze funkcje Skype, w tym:

•    Wykonywanie połączeń w ramach sieci Skype do innych użytkowników Skype na całym świecie
•    Wysyłanie/odbieranie wiadomości tekstowych do/od pojedynczych osób i grup
•    Wykonywanie niedrogich połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych
•    Odbieranie połączeń pod własnym numerem telefonicznym Skype
•    Informacje o dostępności osób z listy kontaktów

Korzystając z komunikatora na telefonach komórkowych, użytkownicy Skype mogą oszczędzić na połączeniach do sieci komórkowych i stacjonarnych za granicą, i przy pomocy Skype pozostawać w kontakcie z rodziną oraz przyjaciółmi w czasie podróży. Wersja lite programu Skype działa zawsze wtedy, kiedy działa komórka – nie jest wymagany dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi. Wersja lite korzysta z połączeń w sieci komórkowej oraz z komórkowego internetu do zalogowania się do sieci Skype, aktualizacji listy kontaktów, aktualizacji statusów oraz wykonywania i odbierania połączeń, jak również wysyłania i odbierania komunikatów tekstowych, a więc do jej używania musisz mieć aktywne w swoim telefonie zarówno połączenia głosowe, jak i transmisję danych.

„Udostępnienie Skype na urządzenia z systemem Android oraz setki innych modeli telefonów największych światowych producentów komórek to dla Skype ogromny krok naprzód” – oświadczył Scott Durschlag, prezes Skype. „Niemal połowa ludności na świecie korzysta dziś z telefonów komórkowych, a wiemy, że wielu użytkowników Skype chciało mieć możliwość korzystania z niego również za pośrednictwem komórki. Naszym nadrzędnym celem jest udostępnienie Skype milionom posiadaczy telefonów komórkowych”.

Wersja lite Skype jest aktualnie dostępna na urządzenia z systemem Android, co na dzień dzisiejszy obejmuje G1™ T-Mobile, pierwszy telefon komórkowy z systemem Android dostępny w USA i Wielkiej Brytanii. Przewiduje się, że Skype będzie działać także na innych, udostępnionych w przyszłości urządzeniach z systemem Android. Użytkownicy systemu Android mogą ściągnąć wersję Skype beta na swoje urządzenia z serwisu Android Market.

Wersja ta działa również na ponad stu obsługujących standard Java modelach najpopularniejszych telefonów komórkowych wiodących producentów – LG, Motorola, Nokia, Samsung i Sony Ericsson. Wersję lite Skype na telefony LG, Motorola, Nokia, Samsung i Sony Ericsson można pobrać bezpośrednio na komórkę ze strony www.skype.com/m lub na komputer pod adresem www.skype.com/go/mobiledownload. Na stronie internetowej znajduje się lista aktualnie obsługiwanych urządzeń.

Wersja lite programu Skype działa na całym świecie, a funkcja wykonywania połączeń w ramach sieci Skype oraz niedrogich połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych za granicą dostępna jest w dziesięciu krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Polsce, Brazylii (Rio i São Paulo), Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Australii i Nowej Zelandii.

www.skype.com

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry