Skype dostępny na urządzeniach z systemem Android

Dziś Skype poinformował o udostępnieniu Skype w wersji lite. Jest to tzw. „cienki” klient Skype, który działa na urządzeniach z systemem Android oraz na ponad 100 modelach innych telefonów komórkowych obsługujących standard Java.

Wersja ta jest wynikiem ubiegłorocznych, pomyślnie zakończonych publicznych testów i uwzględnia komentarze użytkowników zgłoszone do poprzedniej wersji beta, która działała na ograniczonej grupie urządzeń przenośnych. Nowa, zaktualizowana wersja beta pozwala na korzystanie ze Skype milionom użytkowników komórek z całego świata – w tym po raz pierwszy właścicielom telefonów komórkowych w USA. Wersja lite oferuje najważniejsze funkcje Skype, w tym:

•    Wykonywanie połączeń w ramach sieci Skype do innych użytkowników Skype na całym świecie
•    Wysyłanie/odbieranie wiadomości tekstowych do/od pojedynczych osób i grup
•    Wykonywanie niedrogich połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych
•    Odbieranie połączeń pod własnym numerem telefonicznym Skype
•    Informacje o dostępności osób z listy kontaktów

Korzystając z komunikatora na telefonach komórkowych, użytkownicy Skype mogą oszczędzić na połączeniach do sieci komórkowych i stacjonarnych za granicą, i przy pomocy Skype pozostawać w kontakcie z rodziną oraz przyjaciółmi w czasie podróży. Wersja lite programu Skype działa zawsze wtedy, kiedy działa komórka – nie jest wymagany dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi. Wersja lite korzysta z połączeń w sieci komórkowej oraz z komórkowego internetu do zalogowania się do sieci Skype, aktualizacji listy kontaktów, aktualizacji statusów oraz wykonywania i odbierania połączeń, jak również wysyłania i odbierania komunikatów tekstowych, a więc do jej używania musisz mieć aktywne w swoim telefonie zarówno połączenia głosowe, jak i transmisję danych.

„Udostępnienie Skype na urządzenia z systemem Android oraz setki innych modeli telefonów największych światowych producentów komórek to dla Skype ogromny krok naprzód” – oświadczył Scott Durschlag, prezes Skype. „Niemal połowa ludności na świecie korzysta dziś z telefonów komórkowych, a wiemy, że wielu użytkowników Skype chciało mieć możliwość korzystania z niego również za pośrednictwem komórki. Naszym nadrzędnym celem jest udostępnienie Skype milionom posiadaczy telefonów komórkowych”.

Wersja lite Skype jest aktualnie dostępna na urządzenia z systemem Android, co na dzień dzisiejszy obejmuje G1™ T-Mobile, pierwszy telefon komórkowy z systemem Android dostępny w USA i Wielkiej Brytanii. Przewiduje się, że Skype będzie działać także na innych, udostępnionych w przyszłości urządzeniach z systemem Android. Użytkownicy systemu Android mogą ściągnąć wersję Skype beta na swoje urządzenia z serwisu Android Market.

Wersja ta działa również na ponad stu obsługujących standard Java modelach najpopularniejszych telefonów komórkowych wiodących producentów – LG, Motorola, Nokia, Samsung i Sony Ericsson. Wersję lite Skype na telefony LG, Motorola, Nokia, Samsung i Sony Ericsson można pobrać bezpośrednio na komórkę ze strony www.skype.com/m lub na komputer pod adresem www.skype.com/go/mobiledownload. Na stronie internetowej znajduje się lista aktualnie obsługiwanych urządzeń.

Wersja lite programu Skype działa na całym świecie, a funkcja wykonywania połączeń w ramach sieci Skype oraz niedrogich połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych za granicą dostępna jest w dziesięciu krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Polsce, Brazylii (Rio i São Paulo), Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Australii i Nowej Zelandii.

www.skype.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top