Sophos ostrzega przed nowymi ustawieniami prywatności Facebooka

Facebook ogłosił wprowadzenie drastycznych zmian w menedżerze prywatności, zachęcając 350 milionów użytkowników do udostępniania większej ilości prywatnych informacji. Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ostrzega użytkowników Facebooka przed zagrożeniami wynikającymi z nieuważnego akceptowania nowych ustawień prywatności na portalu społecznościowym.

Facebook ogłosił wprowadzenie drastycznych zmian w menedżerze prywatności, zachęcając 350 milionów użytkowników do udostępniania większej ilości prywatnych informacji. Sophos ostrzega, że niektórzy użytkownicy mogą nie być świadomi tego, że zalecenia Facebooka obejmują wyszukiwarki internetowe i zewnętrzne strony, a także zmiany w ustawieniach prywatności, które przedtem mogły pomóc w ochronie przed złodziejami tożsamości.

“To mogą być najważniejsze kliknięcia, które wykonasz na Facebooku,” powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. “Jeśli nie czytasz dokładnie, może okazać się, że wszystkie twoje wpisy i informacje osobiste będą dostępne dla każdego na świecie, kto posiada komputer i dostęp do Internetu – nie tylko dla twoich znajomych na Facebooku.”

“Postawmy sprawę jasno. Jeśli udostępniasz swoje dane “każdemu”, w rzeczywistości znaczy to “każdemu, na zawsze”. Nawet jeśli zmienisz zdanie, będzie za późno. Mimo, że Facebook przestanie wyświetlać informacje na twoim profilu, nie ma kontroli nad tym, co dzieje się z nimi poza portalem społecznościowym,” dodaje Cluley.

“Jest jedna bardzo prosta zasada – jeśli nie chcesz, aby ktoś na świecie przeczytał twoje informacje, nie umieszczaj ich w Internecie,” kontynuował Cluley. “Jeśli spędzisz trochę czasu na Facebooku, przekonasz się, co znaczą zmiany w ustawieniach prywatności. Problem w tym, że ludziom po prostu nie chce się czytać rekomendowanych ustawień. Wolą je zaakceptować niż poświęcić chwilę na podjęcie decyzji, która może mieć fatalne skutki w przyszłości.”

Więcej: blog Grahama Cluleya.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry