Srebro dla San Markos w USA za “Kumpla z Przeszłości”

Jury konkursu Spotlight Award 2009 przyznało srebrną nagrodę projektowi „Kumpel z Przeszłości” stworzonemu i zrealizowanemu przez agencję reklamową San Markos. Projekt został nagrodzony w kategorii Web/Email-Based Communications – Multimedia/Interactive. Spotlight Award to już druga nagroda, którą wyróżniony został „Kumpel z Przeszłości”. Wcześniej został on nagrodzony srebrnym bębnem na międzynarodowym festiwalu reklamy Golden Drum 2009 w Portoroż.

„Kumpel z Przeszłości” (www.kumpelzprzeszlosci.pl) to projekt zainspirowany 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Projekt został zrealizowany przez agencję San Markos dla Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z firmą On Board PR , która odpowiadała za kampanię PR projektu. Na portalu społecznościowym Facebook stworzono dwa profile dwojga młodych ludzi – „Sosny” i „Kostka” – fikcyjnych powstańców. Aktualizowane codziennie, do końca Powstania (początek października) stanowią prywatną kronikę Powstania Warszawskiego widzianego oczami dwojga młodych ludzi. „Kostek” i „Sosna” piszą językiem ówczesnej młodzieży, opowiadają o swoich codziennych przeżyciach oraz umieszczają zdjęcia i filmy odzwierciedlające atmosferę tamtego okresu. Dzięki temu udało się zaprząc nowe technologie do zakrzywienia czasu i podróży do 1944 roku. „Kostek” i „Sosna” stali się jednymi z najpopularniejszych postaci prywatnych na polskim Facebooku. Razem mają ponad 3000 przyjaciół, którzy komentują ich wpisy i toczą żywe dyskusje na temat Powstania.

Spotlight Awards to coroczny konkurs branży marketingowej i reklamowej, w ramach którego przyznawane są nagrody w kategoriach Print, Video oraz Web Communication. Organizatorem jest LACP – organizacja skupiająca amerykańskich profesjonalistów z dziedziny komunikacji. Celem konkursu jest promowanie najwyższych standardów w dziedzinie nowoczesnej komunikacji. Konkurs kierowany jest do firm i organizacji z całego świata.  W tym roku na konkurs nadesłanych zostało ponad tysiąc zgłoszeń.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry