Startuje sklep muzyczny Plus GSM

Opublikowano: 31 lipca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

e-Muzyka, warszawska spółka nowych technologii, notowana na rynku NewConnect, rozpoczęła realizację stałej współpracy, związanej z obsługą projektu MUZODAJNIA, uruchomionego przez operatora Plus GSM.
W ramach projektu e-Muzyka, wraz z partnerem – firmą FM Solutions, przygotowała system obsługi i dystrybucji cyfrowych utworów muzycznych dla wszystkich użytkowników serwisu, oferowanego przez operatora Plus GSM.
e-Muzyka szacuje, że przychody z tytułu realizacji projektu będą miały znaczący wpływ na wyniki finansowe spółki już w 2008 roku. Współpraca z operatorem Plus GSM ma charakter długofalowy.

MUZODAJNIA jest pierwszym w Europie projektem, polegającym na bezpośrednim, tanim dostępie użytkowników telefonów komórkowych do serwisu muzycznego, zawierającego setki tysięcy legalnych plików i utworów.

– Obecnie rynek mediów cyfrowych wyceniany jest na 700 mln złotych, a w nim rynek cyfrowych utworów muzycznych szacowany jest na około 100 mln złotych. Analizy wskazują na 4-krotny wzrost wartości tego segmentu do 2012 roku. Projekt, który realizujemy dla Plus GSM jest dowodem na rosnące zainteresowanie legalnymi plikami muzycznymi w naszym kraju – podkreśla Grzegorz Samborski, wiceprezes Zarządu spółki e-Muzyka.

Sprzedaż cyfrowych plików muzycznych stanowi w Polsce jedynie 2% całego rynku, podczas gdy w Europie jest to 15%. Liderem światowego rynku jest Japonia, gdzie ponad 90% sprzedanych plików muzycznych stanowią utwory pobierane na telefony komórkowe. Dla porównania we Francji jest to 61% a w Wielkiej Brytanii 29%.

www.muzodajnia.pl

Sylwester KozakStartuje sklep muzyczny Plus GSM

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.