Statkiem.pl – morski eksport nie taki straszny

Statkiem.pl to ciekawy przykład na to jakie możliwości internet stwarza trudnym biznesowym niszom. W połączeniu z doświadczeniem twórców i starannym wykonaniem powstaje produkt godny uwagi.Statkiem.pl – morski eksport nie taki straszny 1

Serwis statkiem.pl umożliwia szybką wycenę transportu morskiego drobnicowego. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej odbieramy towar od nadawcy i zajmujemy się odprawą celną. Świadczymy usługi spedycji morskiej do 340 portów na całym świecie, a głównie obsługujemy przesyłki do Stanów Zjednoczonych (USA), Kanady i Chin – czytamy na stronie serwisu.

Statkiem.pl strona główna

Nad projektem pracuje pięć osób, które mają kilkunastoletnie doświadczenie w branży spedycyjno-transportowej. Jak przekonują, ma to pozwalać na świadczenie usług na najwyższym poziomie. O projekcie, który wystartował 1 sierpnia, opowiada nam jego współtwórca, Krzysztof Kukla.

Zajmujemy się transportem od kilkunastu lat i widzimy jaka jest sytuacja. Ludziom, szczególnie z małym doświadczeniem w tym aspekcie, jest trudno porównywać koszty transportu, napotykają również liczne problemy po drodze – mówi pan Krzysztof. Celem serwisu jest więc pozyskanie, utrzymanie a następnie powiększanie grupy firm  zajmujących się eksportem swoich wyrobów lub pośredniczących w międzynarodowej wymianie handlowej.

U nas podaje się wagę, wymiary, miejsce rozładunku, a cena pojawia się natychmiast. Pokazujemy, że transport morski może być prosty, że nie jest to żadna wiedza tajemna – dodaje Krzysztof Kukla.

Statkiem.pl przesyłka

Automatyzacja całości procesu transportu drobnicowego praktycznie nie istnieje – przekonują twórcy. Postanowili więc świadczyć usługę kompleksową polegającą na odbiorze towaru od klienta w dowolnej lokalizacji w Polsce, odprawie celnej eksportowej, transporcie do portu morskiego i załadunku na statek oraz transporcie morskim do wskazanego portu.

Na życzenie klienta świadczymy także usługę doręczenie do drzwi „door-to-door” w danym kraju – informują twórcy. W ostatnich tygodniach rozszerzono ofertę serwisu o usługi importu morskiego w podobnej formule co eksport z usługami dodatkowymi (magazyn i skład celny).

Statkiem.pl zarabia na pośrednictwie pomiędzy armatorami morskimi a nadawcami w procesie transportu morskiego. Sprzedaje również usługi dodatkowe: ubezpieczenie towaru, przepakowanie, składowanie czy organizacja odprawy celnej w imieniu klienta.

Twórcy planują ekspansję na kolejne rynki, powstaje anglojęzyczna wersja serwisu. Obecnie promują swój projekt na branżowych spotkaniach. Chcą również do końca roku skierować się w stronę większych podmiotów i zaoferować import/eksport całych kontenerów towarów.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top