Suntech planuje debiut na NewConnect

Suntech S.A., dynamicznie rozwijający się producent oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych, planuje w drugim kwartale tego roku emisję akcji i wejście na rynek NewConnect. Spółka ma ambitne plany, a kluczowym elementem strategii rozwoju jest ekspansja międzynarodowa. Wartość emisji akcji wyniesie 3 mln zł.
Suntech to innowacyjna spółka z polskim kapitałem reprezentująca sektor nowych technologii. Firma specjalizuje się w tworzeniu systemów informatycznych dedykowanych dla firm z sektora telekomunikacyjnego. Klientami Spółki są operatorzy GSM, dostawcy usług triple play (Internet, telefon, telewizja) oraz operatorzy wirtualnych sieci komórkowych (MVNO). Firma ma silnie ugruntowaną pozycję na polskim rynku – aż 9 spośród 18 kluczowych operatorów telekomunikacyjnych i sieci kablowych korzysta
z systemów Suntech.

Plany dotyczące NewConnect:
Zarząd, biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju rynku, podjął decyzję
o upublicznieniu Spółki. Prywatna Oferta Akcji jest przygotowywana i będzie prowadzona przez Autoryzowanego Doradcę – Capital One Advisers Sp. z o.o. W maju planowane jest przeprowadzenie oferty prywatnej akcji skierowanej do wybranej grupy inwestorów (private placement). Suntech powinien zadebiutować na NewConnect do końca czerwca bieżącego roku. Pierwszy krok formalny w celu upublicznienia Spółki został już zrealizowany – w kwietniu tego roku sąd zarejestrował przekształcenie Suntech w spółkę akcyjną.

Cele emisji i strategia rozwoju:
Celem emisji akcji jest pozyskanie kapitału na dalszy rozwój firmy, w tym zakładane jest agresywne wejście Spółki na rynki zagraniczne. Suntech planuje utworzenie działu sprzedaży eksportowej i przedstawicielstw firmy poza granicami Polski. Dodatkowo strategia rozwoju zakłada dalszy rozwój oferty produktowej i umocnienie Spółki na rynku krajowym (rozwój sprzedaży własnych systemów oraz produktów zagranicznych partnerów). Plany są bardzo ambitne – realizacja ustalonej strategii na lata 2008-2011 ma być pierwszym krokiem w kierunku uczynienia Suntech środkowo-europejskim liderem w produkcji systemów informatycznych dla operatorów telekomunikacyjnych oraz telewizji kablowych oferujących usługi triple/quad play.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top