Szukasz pracy ? Szukaj w internecie

Polacy coraz częściej szukają pracy przez Internet – sieć WWW musi więc stale dostosowywać się do rosnących potrzeb użytkowników. Na taką zmianę zdecydował się portal rekrutacyjny Pracuj.pl.

W poszukiwaniu ofert pracy coraz częściej zaglądamy do Internetu. Badania firmy ACNielsen wskazują, że obecnie aż 85% korzystających z Internetu Polaków w wieku 24-39 lat szuka w sieci pracy. Trzech na czterech korzysta z prasy codziennej. Tylko co piąty zwraca się w tej sprawie do urzędu pracy.

Internet jako główne źródło pozyskiwania wiedzy o ofertach zatrudnienia musi więc stale dostosowywać się do rosnących potrzeb użytkowników. Tak stało się z serwisem Pracuj.pl – 12 września pojawiła się w sieci nowa wersja portalu. – Z miesiąca na miesiąc przybywało użytkowników naszej strony – mówi Przemysław Gacek, prezes Pracuj.pl. – Aby zapewnić stronie stabilność, zmieniliśmy stosowaną technologię informatyczną. Wiązała się z tym także zmiana szaty graficznej i rozszerzenie zawartości merytorycznej strony.

Internauci zauważą przede wszystkim zmianę wyglądu i kolorystyki serwisu. Nowa grafika łączy się z przyjazną nawigacją – umożliwia ona użytkownikom intuicyjne poruszanie się po stronie, bez konieczności zaznajomienia się ze strukturą serwisu.

– Najważniejszą jednak zmianą jest zwiększenie funkcjonalności wyszukiwarki ofert pracy – tłumaczy Przemysław Gacek. – Nowa wyszukiwarka jest wygodniejsza i bardziej precyzyjna, dzięki czemu użytkownicy szybciej i łatwiej odnajdą dopasowane do swoich potrzeb oferty zatrudnienia.

Drugą dużą zmianą jest rozszerzenie zawartości merytorycznej serwisu. Rozbudowano sekcję poświęconą rekrutacji. Teraz użytkownicy mogą przygotować się do wszystkich jej etapów – począwszy od CV i listu motywacyjnego w języku polskim, angielskim lub niemieckim, a skończywszy na negocjacjach wynagrodzenia. Powstały także zupełnie nowe sekcje, w tym np. dział ‘Prawo pracy’, zawierający m.in. praktyczne komentarze do najnowszych przepisów prawnych. Internauci mogą także korzystać z obszernej sekcji ‘Praca w UE’, w której na interaktywnej mapie Europy rozmieszczono szczegółowe informacje o warunkach zatrudnienia i życia we wszystkich krajach Wspólnoty.

– Bacznie przyglądaliśmy się opiniom użytkowników starej wersji serwisu Pracuj.pl i na tej podstawie podjęliśmy decyzję o rozbudowie strony. Mamy więc nadzieję, że będzie ona w pełni odpowiadała na potrzeby poszukujących pracy Internautów – wyjaśnia Przemysław Gacek. To nie koniec zmian, nowe narzędzia i funkcjonalności będą uruchamiane stopniowo do połowy października.

http://www.pracuj.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry