Targeo Traffic Live – zobacz, gdzie są korki

Bieżące utrudnienia w ruchu widoczne na mapie już w kilka minut od utworzenia się korka oraz rzeczywisty stan przejezdności dróg w całej Polsce – to nowe funkcje dostępne w internetowym lokalizatorze Targeo.pl.

Dzięki nowej usłudze Traffic Live! w serwisie Targeo.pl można sprawdzić, gdzie aktualnie są korki i zaplanować trasę w taki sposób, aby szybko i przyjemnie dotrzeć do celu podróży – nawet w godzinach szczytu.

Serwis pokazuje na żywo informacje o ruchu na podstawie pomiarów z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów wyposażonych w GPS oraz od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i już po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie Targeo.pl. Dzięki temu, interaktywna mapa prędkości przejazdu uwzględnia teraz także korki nietypowe, spowodowane na przykład przez warunki atmosferyczne lub wypadek.

Targeo Traffic Live - zobacz, gdzie są korki 1

– Uruchomiona kilka miesięcy temu wersja beta Targeo Traffic, pokazująca wzorce i prognozy ruchu drogowego spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem wśród użytkowników Targeo.pl. Teraz oddajemy do użytku nową wersją – Traffic Live, dzięki której na naszych mapach widać jak na ruch drogowy wpływają nagłe opady śniegu, masowe powroty z urlopów czy pikieta pod Urzędem Rady Ministrów. Nasze testy potwierdziły, że w Warszawie system prawidłowo wykrywa większość nietypowych utrudnień trwających dłużej niż 15 minut – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Użytkownicy Targeo.pl mogą przeglądać na mapie historię z dwóch ostatnich dni, sytuację bieżącą („TERAZ”), oraz prognozę na jutro. Sytuacja bieżąca i dwudniowa historia uwzględniają faktyczne bieżące pomiary prędkości, natomiast prognoza jest tworzona na podstawie danych historycznych z dłuższego okresu.

Targeo Traffic Live - zobacz, gdzie są korki 2

Targeo Traffic Live! jest pierwszym serwisem w Polsce, w którym można na bieżąco obserwować zmieniającą się sytuację na drogach. Jest to też innowacja na skalę europejską – jeden z pierwszych systemów obejmujący informacjami drogowymi na żywo obszar całego państwa UE.  Projekt powstał w wyniku kilku lat ścisłej współpracy Targeo.pl z AutoMapą i użycia najnowszych technologii, które pozwalają dziś na przetwarzanie w czasie rzeczywistym milionów sygnałów o prędkościach przejazdu obejmujących całą sieć drogową w Polsce.

Działanie systemu w dowolnej miejscowości można sprawdzić wchodząc na stronę OmijamyKorki.pl lub uruchamiając funkcję Traffic Live! w serwisie mapowym Targeo.pl. W najbliższym czasie informacje o ruchu drogowym będą dostępne również w aplikacjach na telefony komórkowe – Targeo.mobi oraz Drogowskaźnik.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top