Targi Pracy czynne całą dobę

Od poniedziałku firmy z całej Polski zapraszają na pięciodniową, wirtualną wycieczkę po swoich siedzibach. W rolach przewodników wystąpią pracownicy działów HR, a biletem wstępu jest dostęp do Internetu. 2 marca wystartowały Wirtualne Targi Pracy, organizowane przez portal Pracuj.pl.

Na stronie www.targi.pracuj.pl internauci znajdą oferty pracy 106 firm z całej Polski, skierowane do osób z różnym doświadczeniem i stażem zawodowym. Na stronie targów będzie można znaleźć zarówno ogłoszenia dla menedżerów czy specjalistów, jak i propozycje praktyk studenckich.

Każdy z wirtualnych wystawców przedstawi swoją ofertę w formie interaktywnej prezentacji, zawierającej informacje o przebiegu rekrutacji, warunkach zatrudnienia oraz ofercie pozapłacowej dla pracowników. O atmosferze panującej w biurze i swoich „firmowych” doświadczeniach opowiedzą sami pracownicy. Dwudziestu wystawców zdecydowało się na zamieszczenie prezentacji w formie filmu.

tar

– Firmy, aby zainteresować swoją ofertą najbardziej wartościowych kandydatów, sprawnie korzystają z różnorodnych narzędzi budowania wizerunku. Tradycyjny opis działalności i zasad korporacyjnych coraz częściej uzupełniany jest krótkim materiałem filmowym. Firma ma okazję przedstawić siebie i swoje zalety „ustami” pracowników, a kandydat doświadczyć atmosfery panującej w biurze, oswoić nieco potencjalne miejsce pracy – mówi Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj, właściciela portalu Pracuj.pl.

Uczestników zebrano w 19 pokojach, tradycyjnie podzielonych według branż. Największą od lat popularnością cieszą się pokoje dla osób zainteresowanych pracą w sprzedaży, przemyśle, finansach czy bankowości i ubezpieczeniach.

Swoją ofertę dla kandydatów przedstawi także branża farmaceutyczna, prawna, konsultingowa czy FMCG. Organizatorzy przewidują duże zainteresowanie nowością tegorocznych targów, pokojem z ofertami pracy w administracji publicznej.

Nieodłącznym elementem Wirtualnych Targów Pracy są czaty z pracodawcami, których w tym roku zaplanowano aż 51. Podczas godzinnych rozmów on-line na pytania internautów odpowiedzą osoby odpowiedzialne w firmach za rekrutację i zarządzanie zasobami ludzkimi. Podczas poprzednich edycji kandydatów najczęściej interesowały warunki zatrudnienia, planowane projekty czy obowiązujący, firmowy dress-code. Uczestnicy czatów nie stronili też od pytań o wynagrodzenia, ścieżki kariery w firmie czy politykę przedsiębiorstwa w kwestii telepracy. Informacje o terminach czatów można zaleźć na stronie www.targi.pracuj.pl.

www.targi.pracuj.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top