Amazon przygotowuje własnego smartfona?

Opublikowano: 18 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Czy już w przyszłym roku na rynku zadebiutuje smartfon firma Amazon? Tego właśnie należy się spodziewać, przekonują analitycy Citigroup.

Mark Mahaney i Kevin Chang, analitycy Citigroup, „monitorują łańcuchy zaopatrzeniowe w Azji”. Opierając się na zdobytych informacjach są przekonani, że już w przyszłym roku (najpewniej w czwartym kwartale) na rynku smartfonów pojawi się nowy gracz. Amazon może wypuścić własny telefon (pod marką Kindle?), którego produkcja kosztować ma ok. 150-170 dolarów, a firma będzie sprzedawać go zapewne blisko lub nieco poniżej tej kwoty, podobnie jak w przypadku tabletu Kindle Fire i czytnika Kindle 4. Nie wiemy jednak nic o specyfikacji urządzenia oraz wykorzystywanym systemie operacyjnym.

Amazon przygotowuje własnego smartfona? 1Amazon pracować ma obecnie z grupą Foxconn International Holdings nad projektem urządzenia. Telefon ma być produkowany przez spółkę TMS, która wytwarza inne urządzenia amerykańskiej firmy.

Warto dodać, że przewidywania analityków Citigroup odnośnie działań firmy Amazon już raz się sprawdziły. W maju Mark Mahaney słusznie prognozował pojawianie się pod koniec roku czytnika Kindle kosztującego mniej niż 100 dolarów.

Wprowadzenie telefonu marki Kindle nie byłoby dużym zaskoczeniem. Po ogromnym sukcesie czytników e-booków oraz dużym zainteresowaniu tabletem Fire, smartfon wydaje się kolejnym logicznym krokiem rozwoju i ekspansji działań firmy.

Dawid ZarazińskiAmazon przygotowuje własnego smartfona?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.