Telefon od Google, ale domen brak

Pisaliśmy niedawno o dwóch sposobach działania posiadaczy domen odnoszących się do popularnych zjawisk (film Avatar i serwis YouTube). Dziś, w dniu w którym Google odkrywa swoje „telefoniczne” karty, warto przyjrzeć się dwóm nazwom – Nexusone.com oraz Nexus1.com – które wydawałyby się oczywistym wyborem w promocji urządzenia Nexus One. Ale jak można się domyślić, nie należą do korporacji z Mountain View.

Domena Nexusone.com zarejestrowana jest przez osobę prywatną z amerykańskiego Portland, ale przekierowuje do serwisu filipińskiej firmy zajmującej się… wytwarzaniem i dystrybucją sprzętu dla górnictwa i budownictwa. Nexus1.com również zarejestrowana przez osobę prywatną (mieszkańca amerykańskiego Houston) do niedawana jeszcze nie prowadziła w żadne miejsce, teraz jest zaparkowana.

Można zadać pytanie: jak to możliwe, że firma taka jak Google nie zabezpieczyła już miesiące temu wspomnianych wyżej domen? Kosztowałyby zapewne grosze. A tak ich właściciele wygrali na domenowej loterii – jeśli będą potrafili to wykorzystać oczywiście.

Pierwszą recenzję telefonu Nexus One od Google znaleźć można w serwisie Engadget.

Źródło: The Domains

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry