Telefon od Google, ale domen brak

Pisaliśmy niedawno o dwóch sposobach działania posiadaczy domen odnoszących się do popularnych zjawisk (film Avatar i serwis YouTube). Dziś, w dniu w którym Google odkrywa swoje „telefoniczne” karty, warto przyjrzeć się dwóm nazwom – Nexusone.com oraz Nexus1.com – które wydawałyby się oczywistym wyborem w promocji urządzenia Nexus One. Ale jak można się domyślić, nie należą do korporacji z Mountain View.

Domena Nexusone.com zarejestrowana jest przez osobę prywatną z amerykańskiego Portland, ale przekierowuje do serwisu filipińskiej firmy zajmującej się… wytwarzaniem i dystrybucją sprzętu dla górnictwa i budownictwa. Nexus1.com również zarejestrowana przez osobę prywatną (mieszkańca amerykańskiego Houston) do niedawana jeszcze nie prowadziła w żadne miejsce, teraz jest zaparkowana.

Można zadać pytanie: jak to możliwe, że firma taka jak Google nie zabezpieczyła już miesiące temu wspomnianych wyżej domen? Kosztowałyby zapewne grosze. A tak ich właściciele wygrali na domenowej loterii – jeśli będą potrafili to wykorzystać oczywiście.

Pierwszą recenzję telefonu Nexus One od Google znaleźć można w serwisie Engadget.

Źródło: The Domains

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry