Telefon od Google jednak powstanie?

Jak donosi serwis TechCrunch na początku przyszłego roku na rynku zadebiutuje telefon marki Google. Urządzenie ma być sprzedawane bezpośrednio oraz przez pośredników. Jego produkcją zajmie się jedna z głównych firm z branży, choć sygnowany będzie jedynie marką korporacji z Mountain View.

Plotki na temat telefonu sygnowanego marką Google pojawiają się już od jakiegoś czasu. Ucichły nieco po pojawieniu się T-Mobile G1 (Era G1 w Polsce), pierwszego urządzenia wyposażonego w system operacyjny Android. Wielu uznało, że to jest właśnie zapowiady „Googlefon”.

Ostatnio jednak spekulacje odżyły. Nie tak dawno w wywiadzie dla telewizji Fox Business zaprzeczył im Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google. Okazuje się jednak, że mogą być to zapewnienia mijające się z prawdą.

Jak przekonuje serwis TechCrunch, Google w porozumieniu z dużym producentem urządzeń mobilnych pracuje nad własnym telefonem. I prace te są na ukończeniu.

To od Google zależy cały proces decyzyjny w sprawie wyglądu i funkcjonalności telefonu – według źródeł nie ma tu mowy o jakichkolwiek negocjacjach. W tym sensie ma być to aparat bliski koncepcji iPhone’a – nad którego całością czuwa niepodzielnie Apple.

Powyższe informacje miały zostać potwierdzone przez kilka niezależnych źródeł. Poniżej przytaczamy garść plotek, które należy traktować z dużą dawką ostrożności.

Producentem telefonu Google ma być któraś z koreańskich firm – LG lub Samsung. Wcześniej pojawiały się głosy, że może to być jednak HTC, wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Z dwóch wyżej wymienionych korporacji większe prawdopodobieństwo leży po stronie LG, Samsung bowiem ma dość bliskie relacje z Apple z racji dostarczania mu podzespołów.

Inna niepotwierdzona plotka mówi, że Google planuje na styczeń wzmożone działania reklamowo-promocyjne. Ciekawostką wydaje się również informacja, że telefon pozbawiony będzie blokady Sim-Lock (co oznaczałoby poważne trudności w promocji – firma zrezygnowałaby z takich działań operatorów).

Jeśli powyższe informacje się potwierdzą oznaczać to będzie, że Google nie boi się bardzo silnej konkurencji na rynku smartfonów – zwłaszcza ze strony Apple oraz producentów urządzeń z systemem Android. Może również wywołać małe zamieszanie. Miejmy nadzieję – z pożytkiem dla klientów.

Źródło: TechCrunch, TechfFash

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top