Telefon od Google jednak powstanie?

Opublikowano: 18 listopada 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , , , ,

Jak donosi serwis TechCrunch na początku przyszłego roku na rynku zadebiutuje telefon marki Google. Urządzenie ma być sprzedawane bezpośrednio oraz przez pośredników. Jego produkcją zajmie się jedna z głównych firm z branży, choć sygnowany będzie jedynie marką korporacji z Mountain View.

Plotki na temat telefonu sygnowanego marką Google pojawiają się już od jakiegoś czasu. Ucichły nieco po pojawieniu się T-Mobile G1 (Era G1 w Polsce), pierwszego urządzenia wyposażonego w system operacyjny Android. Wielu uznało, że to jest właśnie zapowiady „Googlefon”.

Ostatnio jednak spekulacje odżyły. Nie tak dawno w wywiadzie dla telewizji Fox Business zaprzeczył im Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google. Okazuje się jednak, że mogą być to zapewnienia mijające się z prawdą.

Jak przekonuje serwis TechCrunch, Google w porozumieniu z dużym producentem urządzeń mobilnych pracuje nad własnym telefonem. I prace te są na ukończeniu.

To od Google zależy cały proces decyzyjny w sprawie wyglądu i funkcjonalności telefonu – według źródeł nie ma tu mowy o jakichkolwiek negocjacjach. W tym sensie ma być to aparat bliski koncepcji iPhone’a – nad którego całością czuwa niepodzielnie Apple.

Powyższe informacje miały zostać potwierdzone przez kilka niezależnych źródeł. Poniżej przytaczamy garść plotek, które należy traktować z dużą dawką ostrożności.

Producentem telefonu Google ma być któraś z koreańskich firm – LG lub Samsung. Wcześniej pojawiały się głosy, że może to być jednak HTC, wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Z dwóch wyżej wymienionych korporacji większe prawdopodobieństwo leży po stronie LG, Samsung bowiem ma dość bliskie relacje z Apple z racji dostarczania mu podzespołów.

Inna niepotwierdzona plotka mówi, że Google planuje na styczeń wzmożone działania reklamowo-promocyjne. Ciekawostką wydaje się również informacja, że telefon pozbawiony będzie blokady Sim-Lock (co oznaczałoby poważne trudności w promocji – firma zrezygnowałaby z takich działań operatorów).

Jeśli powyższe informacje się potwierdzą oznaczać to będzie, że Google nie boi się bardzo silnej konkurencji na rynku smartfonów – zwłaszcza ze strony Apple oraz producentów urządzeń z systemem Android. Może również wywołać małe zamieszanie. Miejmy nadzieję – z pożytkiem dla klientów.

Źródło: TechCrunch, TechfFash

Dawid ZarazińskiTelefon od Google jednak powstanie?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.