Testy Steam dla Linuksa w październiku

Opublikowano: 27 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Jak donosiliśmy jeszcze w lipcu, Steam pojawi się na Linuksie. Firma Valve, odpowiedzialna za platformę dystrybucji gier, poinformowała właśnie, że pierwsze zamknięte testy odbędą się w przyszłym miesiącu.

Testy Steam dla Linuksa w październiku 1Firma Valve na swoim blogu informuje, że w październiku rozpoczną się testy Steam dla systemu Linux. Będą jednak dość mocno ograniczone. Weźmie w nim udział jedynie tysiąc użytkowników, do dyspozycji będzie jedna gra, a Steam otrzyma wsparcie jedynie dla dystrybucji Ubuntu w wersji 12.04 i nowszej. Co więcej, niedawno wprowadzona opcja Big Picture nie będzie także dostępna.

Valve nie udostępniła jeszcze możliwości zapisywania się do testów, ale firma już teraz informuje, że chodzi jej o użytkowników, którzy od dawna korzystają z Linuksa. Jeśli testy pójdą sprawnie oficjalny klient Steam powinien pojawić się w najbliższych miesiącach.

Dawid ZarazińskiTesty Steam dla Linuksa w październiku

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.