TETA w branży chemicznej

Petrochemia Blachownia S.A. z Kędzierzyna-Koźla, producent podstawowych chemikaliów organicznych, zakończyła wdrożenie zintegrowanego systemu wspomagającego procesy zarządzania TETA 2000. Pakiet wrocławskiego producenta wspomaga obsługę procesów w obszarze finansowym, logistycznym oraz kadrowo-płacowym. Uruchomienie systemu, w zakresie funkcjonalności powielającej zakres eksploatacji pakietu TETA_C, nastąpiło już po 3 miesiącach od momentu rozpoczęcia prac wdrożeniowych.

„Współpracujemy z TETĄ już od 1998 roku. Dotychczas eksploatowaliśmy znakowy pakiet TETA_C. W 2003 roku zdecydowaliśmy się na zmianę oprogramowania. Sprawdzaliśmy oferty dostępne na rynku, między innymi IFS oraz SAP. O wyborze pakietu TETA 2000 zadecydowała dobra oferta TETY zarówno pod względem funkcjonalnym jak i cenowym. Nie bez znaczenia była również długoletnia współpraca, referencje wystawiane produktowi przez innych klientów. a także lokalizacja firmy. Dodatkowo, tylko TETA oferowała wdrożenie systemu w czasie jaki nam odpowiadał , z możliwością uruchomienia systemu w trakcie roku.” – powiedziała Wiesława Mielech Informatyk z Petrochemii Blachowni S.A.

„Bardzo cenne dla TETY jest to, że możemy zapewnić naszym Klientom rozwiązania informatyczne na całe lata. Przy tak dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie jak Petrochemia-Blachownia, nieuniknione było to, że z czasem wzrosną oczekiwania co do systemu wspomagającego zarządzanie. Cieszę się, że znaleźli taki system w naszej ofercie.” – powiedział Jerzy Krawczyk Prezes TETA S.A.

Wdrożenie pakietu TETA 2000 rozpoczęło się w czerwcu 2003 roku od przeniesienia danych z dotychczas użytkowanego przez Petrochemię systemu TETA_C. Zostały m.in. przeniesione dokumenty sprzedażowe od początku roku 2003, tak aby możliwe było prowadzenie przekrojowych analiz dotyczących odbiorców tylko w nowym systemie. Przeniesiono także dane płacowe z całego okresu działalności spółki tj. ponad 4 lat. Prawie równolegle było prowadzone wdrożenie dla wszystkich modułów pakietu. Rezygnacja z eksploatacji pakietu TETA_C w poszczególnych obszarach działalności przebiegała etapami. W lipcu rozpoczęto eksploatację nowego systemu TETA Logistyka, w sierpniu TETA Finanse i TETA Majątek Trwały, a we wrześniu uruchomiony został Personel. Przejście na nowe systemy poprzedzone było przynajmniej jedno miesięczną, równoległą pracą w obu systemach TETA_C i TETA 2000.
Specjalnie na potrzeby spółki Petrochemia Blachownia S.A. stworzone zostały interfejsy umożliwiające komunikację, na poziomie dokumentów obrotowych, z terminalem załadowczym ciekłych węglowodorów.

„Niewątpliwą korzyścią z wdrożenia pakietu TETA 2000 jest to, że posiadamy nowoczesny system oparty na najnowszej technologii – na bazie danych ORACLE. Jak każde wdrożenie, także i to nie było całkiem bezproblemowe. System umożliwia ewidencję wszystkich niezbędnych z naszego punktu widzenia informacji. Ciągle poszukujemy jednak nowych sposobów pobierania z niego danych, aby je jak najlepiej analizować. Pomimo pewnych niedociągnięć widzimy, że pakiet TETA 2000 jest nieustannie rozwijany. Uważam, że ma przyszłość i będzie to naprawdę dobry produkt. – mówi Wiesława Mielech

System jest wdrożony w technologii trójwarstwowej. W chwili obecnej umożliwia pracę terminalową 25 użytkowników.

http://www.teta.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top