VideoMail – spoty reklamowe z TV w mailu

Według ostatniego raportu Jupiter Research, coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji na rzecz surfowania po sieci. W takiej sytuacji reklamodawcy zauważają, że Internet to coraz lepsze narzędzie komunikacji i sposób dotarcia do potencjalnych konsumentów z ofertą czy usługą, którą mają do zaoferowania.

Dodatkowym atutem Internetu jako medium są jego możliwości reklamowe. Potwierdzeniem tego jest możliwość umieszczania spotów TV w witrynach internetowych, jak również najnowsza forma e-reklamy – VideoMail. 'Zawsze staraliśmy się rozwijać rynek reklamy on-line i szukać dla naszych klientów najlepszych i najbardziej kreatywnych rozwiązań. Nie inaczej było w kampanii Max Profit operatora telefonii komórkowej Polkomtel S.A., w której po raz pierwszy w Polsce wykorzystano VideoMail’ – mówi Jacek Kołtonik z CR Media Consulting S.A.

Poprzez wykorzystanie powszechnego formatu .wmv można wysłać drogą e-mailową telewizyjny spot reklamowy. Jest to unikatowa możliwość wyświetlenia telewizyjnego spotu reklamowego w sposób bardzo spersonalizowany. Spot reklamowy w e-mail może być wysłany do dowolnej grupy celowej. Jedynym ograniczeniem są zmienne demograficzno-społeczne, według których jest podzielona baza rekordów, z której korzysta klient.

'Dodatkową zaletą VideoMailingu jest wykorzystanie spotu reklamowego przygotowanego na potrzeby telewizji w Internecie. Pozwala to na ujednolicenie strategii komunikacji w sieci z telewizją i obniża koszty produkcji reklam’ – dodaje Tomasz Piątkowski z Departamentu Internet CR Media Consulting S.A.

VideoMail jest zwykłym dokumentem HTML z ofertą reklamową. W treść reklamy wkomponowany jest ekran o dowolnych rozmiarach, w którym jest emitowany film reklamowy w formacie .wmv. Film w mailu można obejrzeć w poczcie poprzez WWW, jak również odczytać za pomocą popularnych klientów poczty elektronicznej, takich jak Outlook Express czy Microsoft Outlook.

VideoMail w kampanii Max Profit został rozesłany do właścicieli, dyrektorów i kierowników firm z bazy adresowej wortalu finansowego Money.pl – należącego do sieci reklamowej Ad.net. Za zakup i planowanie kampanii Polkomtel S.A. odpowiedzialny jest dom mediowy McCann Universal przy współpracy z CR Media Consulting S.A.

http://www.crmedia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top