Videosteam: już ponad 1 000 transmisji online

Serwis Videosteam to darmowa aplikacja internetowa pozwalająca na żywo przesyłać video. Może zostać wykorzystana to streamowania konferencji, wykładów, koncertów i innych wydarzeń. Serwis jest własnością firmy Divante.

Aby skorzystać z serwisu wystarczy kliknąć przycisk „Start” i od tego momentu obraz z dowolnej kamery podłączonej do komputera jest transmitowany on-line. System podaje adres pod którym widoczna jest nasza transmisja i który możemy przekazać użytkownikom. Cała transmisja jest również nagrywana i może zostać odtworzona przez autora i oglądających także po zakończeniu transmisji. Streaming w łatwy sposób można opublikować także we własnym serwisie.

Wierzymy w inwencję użytkowników. Postanowiliśmy zdać się na internautów – dać w ich ręce proste narzędzie i zobaczyć do czego może się ono przydać. Nie zawiedliśmy się. –  mówi Piotr Karwatka, Dyrektor Technologii w Divante.

Internauci wykorzystują Videosteam do najróżniejszych zastosowań:

– RADIO SUDETY (96,4 FM) transmituje turnieje DJów na żywo (http://videosteam.pl/ogladaj?id=802 ),

– Przez Videosteam odbyła się transmisja Mistrzostw Polski w układaniu Kostki rubika (http://videosteam.pl/ogladaj?id=784 ),

– Użytkownicy używają Videosteam do videokonferencji aby spotkać się po latach, zarejestrowano też jedną transmisję z 20 rocznicy ślubu.

– Z ciekawostek – dodać należy, iż przez Videosteama odbywa się monitoring kilku sklepów spożywczych i mieszkań

Serwis po miesiącu obecności w Sieci odnotował już 1 000 przeprowadzonych transmisji on-line. Jak dotąd Divante nie promowało Videosteam, a cały ruch na nim jest efektem polecania sobie serwisu przez internautów.

www.videosteam.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry