Videosteam: już ponad 1 000 transmisji online

Serwis Videosteam to darmowa aplikacja internetowa pozwalająca na żywo przesyłać video. Może zostać wykorzystana to streamowania konferencji, wykładów, koncertów i innych wydarzeń. Serwis jest własnością firmy Divante.

Aby skorzystać z serwisu wystarczy kliknąć przycisk „Start” i od tego momentu obraz z dowolnej kamery podłączonej do komputera jest transmitowany on-line. System podaje adres pod którym widoczna jest nasza transmisja i który możemy przekazać użytkownikom. Cała transmisja jest również nagrywana i może zostać odtworzona przez autora i oglądających także po zakończeniu transmisji. Streaming w łatwy sposób można opublikować także we własnym serwisie.

Wierzymy w inwencję użytkowników. Postanowiliśmy zdać się na internautów – dać w ich ręce proste narzędzie i zobaczyć do czego może się ono przydać. Nie zawiedliśmy się. –  mówi Piotr Karwatka, Dyrektor Technologii w Divante.

Internauci wykorzystują Videosteam do najróżniejszych zastosowań:

– RADIO SUDETY (96,4 FM) transmituje turnieje DJów na żywo (http://videosteam.pl/ogladaj?id=802 ),

– Przez Videosteam odbyła się transmisja Mistrzostw Polski w układaniu Kostki rubika (http://videosteam.pl/ogladaj?id=784 ),

– Użytkownicy używają Videosteam do videokonferencji aby spotkać się po latach, zarejestrowano też jedną transmisję z 20 rocznicy ślubu.

– Z ciekawostek – dodać należy, iż przez Videosteama odbywa się monitoring kilku sklepów spożywczych i mieszkań

Serwis po miesiącu obecności w Sieci odnotował już 1 000 przeprowadzonych transmisji on-line. Jak dotąd Divante nie promowało Videosteam, a cały ruch na nim jest efektem polecania sobie serwisu przez internautów.

www.videosteam.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top