W Google+ najpopularniejszy jest… Mark Zuckerberg

Opublikowano: 5 lipca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Wraz z pojawieniem się platformy społecznościowej Google+ zadebiutowały pierwsze serwisy, które umożliwiają podejrzenie najbardziej popularnych użytkowników. Dość niespodziewanie w obecnej chwili największą popularnością w serwisie Google cieszy się Mark Zuckerberg, twórca Facebooka.

Twórca i szef najpopularniejszego serwisu społecznościowego jest śledzony aktualnie przez 21 213 osób i ma 39 znajomych. Na kolejnych miejscach zestawienia znaleźli się ludzie związani z branżą technologiczną. Drugie miejsce zajmuje szef Google, Larry Page (14 798 śledzących i zero przyjaciół), a wiceprezes tej firmy, Vic Gundotra (13 783 śledzących i zero przyjaciół) jest na trzeciej pozycji.

W Google+ najpopularniejszy jest... Mark Zuckerberg 1

Charakterystyczne, że w zestawieniach nie ma celebrytów. Google+ wywołuje emocje głównie wśród przedstawicieli branży internetowej. Jeśli gwiazdy zaczną się pojawiać ze swoimi profilami, będzie to niewątpliwie ważny sukces dla Google. Czy jednak twórcom uda się wyjść poza branżowe i medialne zainteresowanie?

Sam Zuckenberg przyznał, że aktywnie testuje nową platformę społecznościową. Wyraził również zdziwienie, że inni się z tego powodu dziwią… Zaznaczyć należy jednak, że do tej pory twórcy konkurencyjnych dla siebie platform nie przyznawali tak otwarcie, że używają rozwiązania konkurentów.

Dawid ZarazińskiW Google+ najpopularniejszy jest… Mark Zuckerberg

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.