Wakacje 2009 bez kryzysu

Blisko 50 tysięcy propozycji na LATO 2009. Tak już dziś wygląda internetowy katalog portalu turystycznego EasyGo.pl z ofertami w przedsprzedaży typu wcześniej – taniej. W listopadzie ruszyła machina tanich rezerwacji i sprzedaży propozycji wakacyjnych na kolejne lato. Co ciekawe, mimo zawirowań na rynkach finansowych i masowych informacjach o kryzysie nasze wakacje kupione na kilka miesięcy do przodu mogą być równie tanie jak w poprzednich latach. Wystarczy wybrać lub zadbać o ofertę z gwarancją stałej ceny.

Touroperatorzy bardzo szybko zareagowali na zawirowania na rykach finansowych i dostosowali do aktualnej sytuacji swoje produkty w przedsprzedaży. – Kilka biur podróży od razu wprowadziło gwarancje stałej ceny do oferowanych w tej chwili pakietów promocyjnych – wyjaśnia Iwona Sokołowska, dyrektor działu sprzedaży EasyGo.pl – Pozostałym klientom sugerujemy dokupienie takiej opcji, co pozwoli im zagwarantować sobie tanie wakacje w przyszłym roku.

A że warto rezerwować wcześniej nikogo przekonywać nie trzeba. – Z informacji pochodzących od naszych turystycznych partnerów, jak i naszych własnych statystyk wiemy, że 35-40% całej oferty na sezon letni sprzedaje się właśnie w okresie promocji typu wcześniej taniej – przypomina Tomasz Domżalski, dyrektor działu marketingu EasyGo.pl – Zakupy na przełomie roku to same korzyści.

Najważniejszy zysk to zniżka finansowa sięgająca w tym sezonie nawet do 40% ceny katalogowej. Równie ważny jest pełny katalog wyboru. Teraz mamy szanse na bardzo precyzyjny wybór hotelu zgodnego z naszymi oczekiwaniami i w bardzo korzystnej cenie. Nie bez znaczenia są też dodatkowe gratisy od poszczególnych touroperatorów. Bez wątpienia tegorocznym hitem wśród tego typu gratisów będzie właśnie gwarancja stałej ceny.

– W chwili obecnej informacje o kryzysach światowych nie mają żadnego wpływu na chęci podróżnicze naszych rodaków – zapewnia Iwona Sokołowska. – Trzeba pamiętać, że każdego roku podróżuje co najmniej 15% Polaków więcej niż rok wcześniej. Touroperatorzy i ubezpieczyciele dbając o swoje interesy robią więc wszystko, aby tę tendencję utrzymać. Korzyści końcowe spadają zatem na klienta.

Na każdym wydanym na wakacje 1000 zł możemy w tej chwili zaoszczędzić około 300-400 zł. Dokupienie gwarancji stałej ceny to wydatek w granicach 100-150 zł za osobę. Jeśli więc cena katalogowa wakacji dla naszej, 3 osobowej, rodziny wyniesie w sezonie 4500 zł to dziś zaoszczędzamy na niej, przy 40% rabacie, aż 1800 zł. Nasze wakacje mogą więc kosztować nie 4500zł, a tylko 2700 zł. Nawet jeśli będziemy chcieli dokupić do tego dwie czy trzy gwarancje stałej ceny za łączną kwotę 300-450 zł to nasz zysk i tak mocno przekroczy 1300 zł. A co najważniejsze, dzięki temu zyskamy 100% pewność niezmienności ceny za nasze wakacje.

W tej chwili katalog ofert typu wcześniej taniej w EasyGo.pl to ponad 47 tys. gotowych propozycji tańszych wyjazdów na Cypr, do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Tunezji, Turcji, Maroka, Włoch Portugalii, Izraela i na Maltę. Pracownicy EasyGo.pl zapewniają, że katalog z promocjami powiększy się do co najmniej 100 tys. ofert, a najciekawsze i najtańsze propozycje będzie można kupić na przełomie roku.

Tomasz Domżalski analizując zachowania klientów w listopadzie 2007 i 2008 roku zauważa, że klienci pozytywnie zareagowali na wcześniejszy niż w ubiegłym roku start sprzedaży ofert w promocji wcześniej taniej. Obawy części biur podróży, że to może za wcześnie w odniesieniu do statystyk są pozbawione racji bytu. Co ciekawe internetowi klienci turystyczni odważnie wykorzystują możliwości jakie daje im opcja gwarancji stałej ceny i odważnie planują swoje kolejne wakacje.

www.easygo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top