Wdrożenie Comarch IPB w Polkomtelu

Comarch SA, polski producent oprogramowania, oraz Polkomtel SA, operator sieci Plus, realizują wspólne wdrożenie systemu do rozliczeń międzyoperatorskich Comarch InterPartner Billing (IPB).

Kontrakt na wdrożenie systemu Comarch InterPartner Billing w Polkomtelu został podpisany w maju 2006 roku. Samo wdrożenie podzielono ostatecznie na pięć etapów, z których każdy uwzględnia inny charakter rozliczeń biznesowych i typ operatora.

– Od tego czasu udało się z powodzeniem zakończyć wdrożenie rozliczeń z Dostawcami Usług (Service Providers) oraz z Dostawcami Treści (Content Providers). Jednocześnie zaimplementowaliśmy u naszego klienta system Protektor, który umożliwia bezpieczną wymianę plików, co w tym przypadku oznacza możliwość wymiany raportów rozliczeniowych pomiędzy partnerami drogą elektroniczną bez ryzyka utraty danych lub ich udostępniania niepożądanym osobom – oraz centralny system monitorujący BMC Patrol, pobierający na bieżąco dane z systemu Comarch IPB na temat działających procesów oraz witalności systemu – tłumaczy Jerzy Bartman, odpowiedzialny za sprzedaż w Sektorze Telekomunikacja w Europie Centralnej i Wschodniej w Comarch SA.

Główną korzyścią płynącą z wdrożenia dla Polkomtela będzie – oprócz dokładnych rozliczeń kilku modeli biznesowych w jednym systemie oraz często wynikających z tego oszczędności – poprawienie jakości zarządzania relacjami z partnerami i wzmocnienie pozycji firmy na rynku.

Do zakończenia wdrożenia całości systemu zostały jeszcze testy po stronie Polkomtela dwóch ostatnich faz wdrożenia, z których pierwsza już funkcjonuje w środowisku produkcyjnym i oczekuje na finalne testy pracy porównawczej wyników z wynikami prezentowanymi przez obecny system, a druga przygotowywana jest do testów systemowych i jakościowych. Przedmiotem wdrożenia pierwszej z tych faz jest także międzyoperatorski optymalizator kosztowy, będący integralną częścią systemu Comarch IPB, zapewniający operatorowi dodatkowe profity dzięki optymalnej konfiguracji sieci operatora. Dodatkowo strony pracują wspólnie nad zakończeniem rozpoczętego jeszcze w 2006 r. wdrożenia rozliczeń z partnerami MVNO, realizowanego w otoczeniu dynamicznych zmian rynku w tym obszarze. Przewidywane zakończenie całości projektu zaplanowane jest na koniec drugiego kwartału 2009 roku.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry