WhatsApp w rękach Facebooka?

Twórcy aplikacji WhatsApp mogą zostać przejęci przez Facebooka. Byłby to zrozumiały krok na drodze rozwoju obszaru mobilnego serwisu społecznościowego. 

Jak donosi TechCrunch, Facebook prowadzi rozmowy z twórcami bardzo popularnej aplikacji do komunikacji tekstowej dotyczące możliwego przejęcia. Cena zakupu nie jest znana, nie wiemy także jak zaawansowane są rozmowy. Obie firmy odmawiają komentarza.

WhatsApp w rękach Facebooka? 1

WhatsApp powstała w 2009 r. w Kalifornii. Płatna, choć pozbawiona reklam aplikacja dostępna jest dla systemów iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone oraz Symbian w wielu wersjach językowych (w tym polskiej). Pozwala prowadzić rozmowy tekstowe (czaty), przesyłać zdjęcia oraz wiadomości dźwiękowe i wideo.

Jakie znaczenie dla Facebooka ma WhatsApp? Ewentualny zakup dałby dostęp do bazy 100 mln bardzo aktywnych (korzystających codziennie) użytkowników z 250 krajów. W październiku ubiegłego roku twórcy aplikacji chwalili się, że użytkownicy wysyłali miliard wiadomości – 41,6 mln na godzinę, 11,5 tys. na sekundę. Mark Zuckerberg zapowiedział zaś w październiku, że Facebook skupiać się będzie na rozwiązaniach mobilnych. Wydaje się więc to dobry krok w kierunku rozwoju oferty mobilnej. Czy zadowoleni będą jednak użytkownicy WhatsApp?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top