Wirtualna Polska ma 'najwięcej wiernych' użytkowników

Opublikowano: 4 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Jedna czwarta Polaków korzysta z internetu. Są to przede wszystkim ludzie młodzi, z wyższym i średnim wykształceniem, mieszkańcy dużych miast. Niemal wszyscy internauci przeglądają strony internetowe, większość korzysta z poczty elektronicznej. Najbardziej znane portale to Onet, Wirtualna Polska i Interia. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Ipsos-Demoskop.

Internauci najczęściej łączą się z siecią w domu (42 procent). Jedna trzecia internautów korzysta z internetu w szkole lub na uczelni. W pracy łączy się z siecią 28 procent osób. Niemal taki sam odsetek respondentów korzysta z kafejek internetowych.

Internauci najczęściej korzystają z internetu przeglądając strony internetowe. Dwie trzecie internautów wysyła i odbiera pocztę elektroniczną. Prawie połowa prowadzi rozmowy „na żywo”. Zakupów przez internet dokonuje co dziesiąty internauta. Internautów pytano, jakie portale internetowe znają. Okazało się, że najwięcej osób spontanicznie wymienia Onet.pl (71 procent). Blisko połowa internautów zna Wirtualną Polskę chociażby ze słyszenia, jedna czwarta – Interię.

Internatom przedstawiono też listę z nazwami portali. Okazało się, że również i tym razem najczęściej rozpoznają Onet.pl. Wspomagana znajomość tego portalu jest znacznie wyższa od spontanicznej. Portal Onet.pl rozpoznaje bowiem aż 92 procent internautów. Dużą znajomością mogą się również pochwalić portale Wirtualna Polska i Interia, które rozpoznaje odpowiednio 84 procent i 83 procent internautów.

Internautów, którzy znają poszczególne portale zapytano, jak często z nich korzystają. Okazuje się, że najwięcej wiernych użytkowników ma Wirtualna Polska, z której codziennie korzysta jedna piąta internautów, którzy znają ten portal, zaś co najmniej raz w tygodniu – 68 procent. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Onet.pl, z którego codziennie korzysta 15 procent osób, zaś co najmniej raz w tygodniu – 66 procent. Trzeci z portali, które mogą pochwalić się największą znajomością wśród internautów – Interia – może liczyć na 11 procent stałych (codziennych) użytkowników oraz na 53 procent użytkowników, którzy korzystają z niego co najmniej raz w tygodniu.

Expander

Sylwester KozakWirtualna Polska ma 'najwięcej wiernych' użytkowników

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.