Wirtualna Polska przejmuje wakacje.pl za 84 mln zł

Opublikowano: 21 grudnia 2015. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Grupa Wirtualna Polska przejęła 100 proc. akcji w spółce Enovatis S.A. – właścicielu marek wakacje.pl, easygo.pl i wypoczynek.pl.

 

wakacje_pl_logo2012_rgbLSpółka operuje w czterech segmentach: pakietowej turystyki wyjazdowej i turystyki wypoczynkowej, sprzedaży biletów lotniczych oraz pośrednictwie w rezerwacji miejsc hotelowych w Polsce i na świecie. Enovatis na stałe współpracuje z grupą kilkudziesięciu partnerów turystycznych, technologicznych i komercyjnych, w tym z największymi tour operatorami w kraju, takimi jak Itaka, Rainbow, Exim Tours, Wezyr Holidays, Neckermann, Sun&Fun.

Zakup Enovatis to największa transakcja od połączenia WP i o2. Znacząco zbliża nas do przyjętego wówczas strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie 50% przychodów i EBITDA Grupy z rynku e-commerce. Inwestycja w segment turystyczny świetnie wpisuje się w naszą filozofię wspomagania Polaków w ich decyzjach konsumenckich, w tym przypadku dotyczących wyboru biura podróży i miejsca spędzania wolnego czasu – powiedział Jacek Świderski.

W szczycie sezonu letniego 2015 r. serwisy odwiedzało średnio ponad 43 tysiące użytkowników dziennie.

Sylwester KozakWirtualna Polska przejmuje wakacje.pl za 84 mln zł

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.