Wirtualna Polska przejmuje wakacje.pl za 84 mln zł

Grupa Wirtualna Polska przejęła 100 proc. akcji w spółce Enovatis S.A. – właścicielu marek wakacje.pl, easygo.pl i wypoczynek.pl.

 

wakacje_pl_logo2012_rgbLSpółka operuje w czterech segmentach: pakietowej turystyki wyjazdowej i turystyki wypoczynkowej, sprzedaży biletów lotniczych oraz pośrednictwie w rezerwacji miejsc hotelowych w Polsce i na świecie. Enovatis na stałe współpracuje z grupą kilkudziesięciu partnerów turystycznych, technologicznych i komercyjnych, w tym z największymi tour operatorami w kraju, takimi jak Itaka, Rainbow, Exim Tours, Wezyr Holidays, Neckermann, Sun&Fun.

Zakup Enovatis to największa transakcja od połączenia WP i o2. Znacząco zbliża nas do przyjętego wówczas strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie 50% przychodów i EBITDA Grupy z rynku e-commerce. Inwestycja w segment turystyczny świetnie wpisuje się w naszą filozofię wspomagania Polaków w ich decyzjach konsumenckich, w tym przypadku dotyczących wyboru biura podróży i miejsca spędzania wolnego czasu – powiedział Jacek Świderski.

W szczycie sezonu letniego 2015 r. serwisy odwiedzało średnio ponad 43 tysiące użytkowników dziennie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top