Wirtualna Polska testuje nową wersję strony głównej

Udostępniona właśnie internautom nowa wersja strony głównej Wirtualnej Polski jest efektem współpracy z użytkownikami, uwzględnia ich uwagi i rekomendacje. Dzięki temu internauta ma teraz nie tylko możliwość wyboru takiej wersji strony, która zgodna jest z jego preferencjami, ale dodatkowo uzyskuje jeszcze łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji. W nowej wersji strony głównej WP postawiono bowiem przede wszystkim na użyteczność.

W nowej wersji wprowadzono możliwość wyboru wariantu strony głównej zgodnego z zainteresowaniami użytkownika. Internauta otrzymuje więc do wyboru cztery opcje strony głównej WP – klasyczną (ustawioną jako domyślna), „na poważnie” (dla osób interesujących się polityką, finansami, giełdą etc.), „na sportowo” (dla miłośników sportu) i „na luzie” (dla fanów dobrej rozrywki). Dodatkowo, użytkownik może też indywidualnie dopasować kolorystykę strony głównej: od szarości, przez granat, aż po wiosenną zieleń czy modny ostatnio róż.

Na pierwszy rzut oka widoczne są również zmiany w samym układzie strony. Przede wszystkim postawiono na jej użyteczność – tak, by internauci mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji. W tym celu uporządkowano układ strony – prawa kolumna jest obecnie kolumną typowo newsową, lewa – rozrywkową.

„W opublikowanej właśnie wersji strony głównej zastosowaliśmy nowoczesne trendy w prezentowaniu kontentu. Pozwoliło nam to na wprowadzenie nowych boksów, m.in.: społeczność, moto, kultura – przy jednoczesnym skróceniu strony.” – mówi Michał Bagiński, Wydawca Strony Głównej w Wirtualnej Polsce – „Wyraźnie wydzieliliśmy też obszary strony głównej: informacje, rozrywkę, multimedia. Zmieniliśmy grafikę i kolorystykę elementów stałych. Strona stała się dzięki temu bardziej przejrzysta i łatwiejsza w nawigacji.” – dodaje Bagiński.

W ramach zmian wprowadzono także zupełnie nowe rozwiązania informatyczne, które pozwoliły na znaczne przyspieszenie publikacji treści i zarządzania stroną główną portalu. Dodatkowo, nowa wersja strony głównej WP dostosowana została do wyższej rozdzielczości, tj. 970 px.

beta.wp.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry