Wirtualna Polska uruchomiła nowy lokalizator docelu.pl

Podstawowym wyróżnikiem serwisu docelu.pl jest największa – bo licząca ponad milion firm i instytucji – baza danych (tzw. punktów POI – points of interest) oraz interaktywność, czyli możliwość uzupełniania jej przez użytkowników. W lokalizatorze dostępne są także mapy Polski i świata oraz plany miast europejskich.
Jak dotrzeć do celu? Co warto zobaczyć w miejscowości, przez którą przejeżdżamy, gdzie znaleźć w niej aptekę, bankomat, restaurację czy nocleg? Podstawowe funkcje serwisu docelu.pl to właśnie wyszukiwanie adresów z dowolną dokładnością (miejscowość, ulica, numer budynku) oraz odnajdywanie na mapie Polski, która charakteryzuje się wysoką rozdzielczością, konkretnych punktów jak bank, cukiernia, fryzjer. Lokalizator umożliwia podgląd danych teleadresowych poszukiwanego miejsca i wyznaczenie precyzyjnej trasy dotarcia do niego. Docelu.pl pozwala także na generowanie i wydruk mapy z danym punktem i opisem szlaku komunikacyjnego (od punktu A do punktu B), przeglądanie planów miast i wysyłanie linków do mapek i tras (via mail) znajomym.

Jednak oprócz wymienionych i w pewien sposób oczywistych funkcji, docelu.pl wyróżnia się cechami, których brak niektórym polskim lokalizatorom internetowym.

Należą do nich takie funkcjonalności jak precyzyjne obliczanie odległości pomiędzy punktami, zamieszczanie opinii dotyczących określonego punktu, czy dodawanie własnych miejsc na mapie (ważnych dla konkretnego internauty). Wypełniając odpowiedni formularz wprowadzić można do serwisu także firmę lub instytucję, zamieszczając szczegółową ofertę czy informacje o produkcie.

Uruchomiliśmy serwis, w którym nawigacja jest intuicyjna i przyjazna internaucie. Jednocześnie, także dzięki naszym partnerom, jest to produkt innowacyjny – mówi Marcin Chmielecki, zastępca Dyrektora Programowego Wirtualnej Polski. – Oprócz wymienionych już cech, lokalizator umożliwia implementowanie części mapki na własnej stronie WWW użytkownika i zapisywanie wyników poszukiwania POI, np. trasy, którą można w ten sposób zarchiwizować w Notatniku. – dodaje Marcin Chmielecki.

Dodatkową funkcją docelu.pl jest możliwość oddania głosu przez internautę na konkretny POI i jego ocena (bo jest np. wart zobaczenia – dla turystów, tani/drogi – w przypadku usług, itd.).

W przyszłości planowane jest uruchomienie w docelu.pl kolejnych funkcji, których celem będzie dalsze udoskonalanie lokalizatora.

Partnerem strategicznym serwisu docelu.pl jest spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne. W ramach umowy partnerskiej spółka pkt.pl jest dostawcą punktów POI, czyli bazy firm i instytucji, które można odnaleźć za pomocą serwisu. Dostawcą danych mapowych jest firma eMapa.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top