Wściekłe psy i wróżka Zenobia

Opublikowano: 23 marca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Z okazji swoich piątych urodzin Wydawnictwo Złote Myśli postanowiło w nietypowy sposób przedstawić swoją historię. Nie wykorzystało do tego przysłowiowej kartki papieru i ułożonej chronologicznie, uporządkowanej pisanej piórem historycznej relacji. Pracownicy  wydawnictwa są fanami absurdalnego humoru, więc napisali scenariusz  i przygotowali 4 minutowy animowany materiał filmowy, przedstawiający w krzywym zwierciadle najważniejsze wydarzenia z okresu pięciu lat swojej działalności.

– Złote Myśli od początku cechuje nowatorskość w działaniu i niebanalne pomysły. Postanowiliśmy i tym razem w sposób kreatywny, a nie nudny jak z historią bywa, przedstawić dzieje naszej firmy i powiedzieć całą prawdę. Pomysł się spodobał, a to najważniejsze – komentuje Mateusz Chłodnicki, wiceprezes Wydawnictwa, autor scenariusza.

Film na YouTube odnotował do tej pory ponad 19 000 wyświetleń, a dodatkowo trafił do rankingów YouTube za najczęstsze wyświetlanie, komentowanie, popularność oraz wysokie oceny w kategorii „śmieszne”.

Widać, przedstawienie historii wydawnictwa w postaci animowanej przy użyciu dużych wściekłych psów, łyżki wiercącej  w oku czy ruskiego krawężnika oraz niedźwiedzi polarnych i wróżki Zenobii, a także trzech zagadek wszechświata, gdzie trzecią był lider jednej z partii politycznych, stało się dobrym pomysłem na promocję.

Film: tutaj

Hanna LaskowskaWściekłe psy i wróżka Zenobia

Podziel się!

O autorze

hania