Wspólny konkurs Filmweb.pl oraz Newsweeka

Ruszył konkurs organizowany przez Filmweb.pl – największy portal filmowy w Polsce oraz tygodnik opinii Newsweek Polska. Wspólne przedsięwzięcie ma wyłonić dziennikarskie talenty.

Dwumiesięczna zabawa wymaga od uczestników przygotowania recenzji trzech wybranych przez organizatorów filmów: „Uprowadzona” (reż. Pierre Morel), „Milczenie Lorny” (reż. bracia Dardenne), „Ile waży koń trojański?” (reż. Juliusz Machulski).

Organizatorzy liczą na niesztampowe formy wypowiedzi. – Oczekujemy, że uda nam się z filmwebowej społeczności oraz spośród czytelników Newsweeka wyłonić osoby, które są autentycznymi miłośnikami kina i mają w tym temacie dużo do powiedzenia. W historii naszego portalu udało się wyłonić ze społeczności Filmweb.pl kilku pracowników, w tym Marcina Pietrzyka, obecnego redaktora naczelnego, który będzie jednym z jurorów w konkursie –zauważa Krzysztof Michałowski, wydawca portalu Filmweb.pl.

Zwycięzca w konkursie może liczyć na trzymiesięczny staż w redakcji Newseeka – jednego z najpopularniejszych polskich tygodników opinii oraz współpracę z portalem Filmweb.pl. Teksty oceni jury w składzie: Lech Kurpiewski (Newsweek), Marcin Pietrzyk (Filmweb.pl), Robert Ziębiński (Newsweek).

– Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu wspólnie z Filmweb.pl, najprężniej rozwijającym się filmowym medium w Polsce mając nadzieję, że taka formuła przedsięwzięcia nie tylko rozbudzi kreatywność i zaangażuje jego uczestników, ale też pozwoli obydwu redakcjom na rozpoznanie dotąd nieodkrytych talentów dziennikarskich – komentuje Robert Ziębiński, redaktor Newsweeka.

Konkurs jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem redakcji Filmweb.pl oraz Newsweeka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top