Wspólny konkurs Filmweb.pl oraz Newsweeka

Ruszył konkurs organizowany przez Filmweb.pl – największy portal filmowy w Polsce oraz tygodnik opinii Newsweek Polska. Wspólne przedsięwzięcie ma wyłonić dziennikarskie talenty.

Dwumiesięczna zabawa wymaga od uczestników przygotowania recenzji trzech wybranych przez organizatorów filmów: „Uprowadzona” (reż. Pierre Morel), „Milczenie Lorny” (reż. bracia Dardenne), „Ile waży koń trojański?” (reż. Juliusz Machulski).

Organizatorzy liczą na niesztampowe formy wypowiedzi. – Oczekujemy, że uda nam się z filmwebowej społeczności oraz spośród czytelników Newsweeka wyłonić osoby, które są autentycznymi miłośnikami kina i mają w tym temacie dużo do powiedzenia. W historii naszego portalu udało się wyłonić ze społeczności Filmweb.pl kilku pracowników, w tym Marcina Pietrzyka, obecnego redaktora naczelnego, który będzie jednym z jurorów w konkursie –zauważa Krzysztof Michałowski, wydawca portalu Filmweb.pl.

Zwycięzca w konkursie może liczyć na trzymiesięczny staż w redakcji Newseeka – jednego z najpopularniejszych polskich tygodników opinii oraz współpracę z portalem Filmweb.pl. Teksty oceni jury w składzie: Lech Kurpiewski (Newsweek), Marcin Pietrzyk (Filmweb.pl), Robert Ziębiński (Newsweek).

– Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu wspólnie z Filmweb.pl, najprężniej rozwijającym się filmowym medium w Polsce mając nadzieję, że taka formuła przedsięwzięcia nie tylko rozbudzi kreatywność i zaangażuje jego uczestników, ale też pozwoli obydwu redakcjom na rozpoznanie dotąd nieodkrytych talentów dziennikarskich – komentuje Robert Ziębiński, redaktor Newsweeka.

Konkurs jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem redakcji Filmweb.pl oraz Newsweeka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry