Współpraca Microsoft i Novell

Microsoft i Novell ogłosiły początek szerokiej współpracy biznesowej i technologicznej. Jej celem jest stworzenie dogodnych warunków dla wspólnego działania produktów Microsoft i Novell.
Umowa, która obowiązywać będzie co najmniej do 2012 roku, obejmuje także wzajemne udostępnienie odpowiednich praw własności intelektualnej na oprogramowanie dla klientów obu firm. Dzięki temu porozumieniu klienci używający obydwu rozwiązań uzyskają niespotykaną dotąd możliwość wyboru rozwiązań w ramach współdziałających ze sobą systemów Windows i Linux.

Dzięki umowie Novell stanie się liderem w dziedzinie interoperacyjności platformy Linux wśród dostawców oprogramowania Open Source. W rezultacie umowy Microsoft oficjalnie będzie rekomendował SUSE Linux Enterprise dla klientów, którzy zechcą używać rozwiązań mieszanych, opartych zarówno na Linux, jak i na Windows. Klienci Microsoft będą mogli czerpać korzyści z interoperacyjności Windows i Linuxa również dzięki pakietom wsparcia technicznego dla SUSE Linux Enterprise Server, które będą mogli otrzymać poprzez Microsoft.

Firmy stworzą także połączony ośrodek rozwoju, w którym techniczni eksperci firm Microsoft i Novell będą projektować i testować nowe rozwiązania we współpracy z klientami i społecznościami. Ta część umowy dotyczy trzech obszarów:

– Wirtualizacja. Wirtualizacja jest jednym z najważniejszych trendów w przemyśle informatycznym oraz sposobem na konsolidację i łatwe zarządzanie szybko rosnącymi zasobami serwerowymi oraz aplikacjami korzystającymi z rosnących zasobów serwerowych. Microsoft i Novell będą tworzyć uzupełniającą ofertę produktów dla rynku Linux i Windows.

– Web Serwisy. Usługi służące do zarządzania serwerami, zarówno fizycznymi, jak i wirtualnymi. Microsoft i Novell będą pracować nad ułatwieniem klientom zarządzania usługami w mieszanym środowisku Windows i SUSE Linux Enterprise. Rozwiązania te ułatwią klientom połączenie Microsoft Active Directory z Novell eDirectory.

– Zgodność formatów dokumentów. Microsoft i Novell skoncentrują się na poprawie wymienialności i interoperacyjności między aplikacjami biurowymi. Dwie firmy będą razem pracować nad współdzieleniem dokumentów tworzonych w OpenOffice i Microsoft Office
oraz udostępnieniem narzędzi ułatwiających tłumaczenie i interoperacyjność pomiędzy standardem Open XML i formatem OpenDocument.

www.microsoft.com/poland

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry