Wystartował nowy serwis społecznościowy – Students.pl

Wystartował Students.pl – nowy projekt internetowy Axel Springer Polska, łączący funkcje portalu kontentowego z serwisem społecznościowym. Witryna jest częścią międzynarodowej platformy Students bazującej na technologii największego szwajcarskiego portalu studenckiego Students.ch.
Portal Students.pl jest miejscem, w którym użytkownicy znajdą informacje dotyczące najważniejszych dziedzin życia studenckiego. Dzięki serwisowi nawiążą nowe znajomości, wygrają bilet do kina czy teatru, znajdą pracę i mieszkanie, a w Campus Shop kupią produkty w atrakcyjnych cenach. Użytkownicy mają także możliwość pisania blogów, umieszczania w serwisie filmów wideo oraz udziału w licznych konkursach. Najbardziej aktywni mogą dołączyć do redakcji i spróbować swoich sił w dziennikarstwie internetowym.

Część magazynowa portalu zawiera artykuły o tematyce społeczno-kulturalnej przygotowane przez redakcję Students.pl oraz pochodzące z mediów Axel Springer Polska, głównie DZIENNIKA i Newsweeka. Oprócz tekstów redakcyjnych użytkownicy znajdą w serwisie informacje o aktualnych wydarzeniach na uczelniach i w miastach akademickich. Dzięki czytelności i atrakcyjnej treści portal Students.pl różni się od istniejących na rynku konkurentów, budując społeczność studencką wokół serwisu kontentowego.

Wystartował nowy serwis społecznościowy - Students.pl 1

Ważną częścią portalu są sekcje ogłoszeniowe. W Banku Stancji Students.pl znajduje się baza aktualnych ogłoszeń o pokojach i mieszkaniach do wynajęcia, zaś wirtualne Centrum Karier to najnowsze oferty praktyk i pracy dla studentów. Integralnymi elementami serwisu są także program lojalnościowy i platforma aukcyjna. Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska: Students.pl to nasz pierwszy projekt internetowy, który nie jest powiązany z żadnym medium drukowanym.

Przewagą Springera – jednego z czołowych producentów kontentu w Polsce – jest stały dostęp do bogatej biblioteki treści. Dzięki temu studenci korzystający z portalu Students.pl znajdą na nim szereg informacji o najbardziej aktualnych tematach kulturalnych i społecznych. Wprowadzeniu Students.pl towarzyszyć będzie duża kampania promocyjna w prasie (głównie Newsweek i DZIENNIK) oraz serwisach internetowych Axel Springer Polska.

www.students.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top