Wyszukiwarka NetSprint.pl zwyciężyła w konkursie Teraz Internet

Opublikowano: 14 czerwca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

9 czerwca w warszawskim Klubie Flyer’s odbyło się wręczenie laurów w V edycji konkursu ’Teraz Internet' na najlepsze strony internetowe. W tegorocznej edycji nominowano 66 stron w 13 kategoriach. Jury oceniało nominowane serwisy pod kątem zawartości merytorycznej, nowatorstwa i oryginalności, łatwości obsługi oraz szybkości i nawigacji na stronie. NetSprint.pl uznany został przez jurorów za najlepszy serwis internetowy w kategorii 'Baza danych, katalogi, wyszukiwarki'.

Dzięki firmie badawczej Gemius S.A. , również Internauci mogli wybrać najlepsze według nich serwisy spośród wszystkich startujących w konkursie. Nominowane strony zostały ocenione ze względu na trzy kryteria: zawartość merytoryczną, szybkość ładowania strony oraz estetykę. Badanie gemiusAdHoc przeprowadzone na potrzeby konkursu pozwoliło w krótkim czasie poznać obiektywne opinie Internautów na temat zgłoszonych do konkursu witryn. Wyniki były reprezentatywne dla całej populacji internautów w Polsce. NetSprint.pl zajął trzecie miejsce wśród męskiej części ankietowanych.

'Teraz Internet' to największy, ogólnopolski konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych polskich serwisów internetowych. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2000 roku i od tego czasu konkurs cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród właścicieli serwisów internetowych jak i ich użytkowników. Organizatorem konkursu jest magazyn konsumencki 'Solidna Firma', patronat nad tym wydarzeniem objęły: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

– Bardzo nas cieszy wyróżnienie Netsprint.pl zarówno przez jury konkursu jak i Internautów. Dodatkowo motywuje nas to do ciężkiej pracy, której celem jest zaspokojenie specyficznych potrzeb polskich Użytkowników Internetu – mówi Artur Banach, prezes NetSprint.pl.

– W bliskiej współpracy z portalem Wirtualna Polska prowadzimy intensywne prace rozwojowe, których efektem będzie nowy, unikalny algorytm działania wyszukiwarki. Przyspieszenie jest możliwe m.in. dzięki znaczącemu wzmocnieniu naszego liczącego już niemal 20 osób Zespołu. Wierzymy, że efektem tego wysiłku będzie wzrost zadowolenia Użytkowników korzystających z naszej wyszukiwarki.

http://www.netsprint.pl/

Sylwester KozakWyszukiwarka NetSprint.pl zwyciężyła w konkursie Teraz Internet

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.