Zadania badawcze pakietu Office w WP

Microsoft wprowadza na rynek pakiet Office 2003. W jego testowaniu wzięło udział ponad 600 tysięcy betatesterów, czyli trzy razy więcej niż podczas testów poprzedniej edycji pakietu. Oprócz standardowych aplikacji takich jak Word, Excel, PowerPoint, Access czy Visio, do dyspozycji użytkowników zostaną oddane również narzędzia poszerzające możliwości całego pakietu i zwiększające jego funkcjonalność.

Wśród wielu innowacji na uwagę zasługuje i ta oparta na założeniu jak najszybszego wyszukiwania informacji. Ma w tym pomóc opcja „Zadania badawcze”. Okienko zadań badawczych w programach pakietu umożliwia przeszukiwanie m.in. elektronicznych słowników, tezaurusów, encyklopedii, stron www, ułatwiając znajdowanie informacji i wykorzystywanie ich w swojej pracy. Wirtualna Polska rozszerza możliwości pakietu oferując dostęp do wyszukiwania swoich zasobów. To innowacyjne rozwiązanie gwarantuje, bez konieczności przerywania wykonywanych zajęć, błyskawiczne odnalezienie niezbędnych danych oraz przydatnych linków. W chwili bieżącej usługę można zainstalować m.in. uruchamiając program pobrany ze strony http://szukaj.wp.pl/badanie.html

WP jest pierwszym polskim portalem, który skorzystał z oferowanej przez Microsoft możliwości włączenia systemu wyszukiwawczego do pakietu Office 2003. Usługę uruchomiono przy współpracy z firmą Fild.NET.

„Wirtualna Polska wciąż doskonali swój system wyszukiwawczy. Portal przy współpracy z firmą Netsprint utworzył największy w kraju indeks rodzimych stron WWW, zreorganizował system wyszukiwania plików FTP (w kooperacji z PLIKoskopem) oraz zdecydował o wykorzystaniu rozwiązań Web Search firmy Inktomi. Liczymy na to, że współpraca z Microsoftem, przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji wyszukiwarki WP, która już dziś zalicza się do najwydajniejszych w Polsce.” – mówi Wojciech Zwiefka, Dyrektor Pionu Technologii Informatycznej.

http://szukaj.wp.pl/badanie.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top