Zmiany w strukturze spółki-matki Allegro.pl

Christian Unger, dotychczasowy prezes spółki akcyjnej Tradus, będącej spółką zależną Naspersa, został powołany na stanowisko prezesa spółki Naspers/MIH Internet Europe. Będzie kierował całą działalnością internetową południowoafrykańskiej grupy mediowej Naspers w Europie. Do Grupy MIH należą dobrze znane marki, takie jak wiodące internetowe portale aukcyjne: allegro.pl, ricardo.ch (Szwajcaria), jak również inne doskonale rozpoznawalne marki internetowe, takie jak gadugadu.pl czy mail.ru.

Christian Unger, dotychczasowy prezes spółki akcyjnej Tradus, jest nowym prezesem spółki MIH Internet Europe. Odpowiada za całą działalność południowoafrykańskiej grupy mediowej Naspers (JSE: NPN) na europejskim rynku internetowym. Byłe spółki zależne spółki akcyjnej Tradus, przejęte przez Naspersa na początku bieżącego roku, zostaną w pełni zintegrowane z MIH Internet Europe. MIH Internet Europe będzie zatem posiadała wiodące portale aukcyjne allegro.pl i ricardo.ch (Szwajcaria), jak również tak znane marki internetowe jak gadugadu.pl, mail.ru (rosyjski portal internetowy) oraz Aukro (Bułgaria, Republika Czech).

Od chwili przejęcia spółki akcyjnej Tradus przez Naspersa na początku bieżącego roku, portfolio powiększyło się o kolejne trzy pochodzące z Europy Wschodniej marki z branży e-commerce. “Nasz wzrost organiczny również jest znaczący”, z zadowoleniem zauważa Christian Unger. Uważa on, że odpowiadający temu wzrost sięgający 50% w tym roku jest realny. Zarząd Naspersa, w odpowiedzi na rozwój spółki, jaki dokonał się w ostatnim czasie, postanowił zreorganizować cały oddział Internetu i połączyć go z MIH Internet Europe. Powołanie Ungera na stanowisko prezesa jest kolejnym posunięciem Naspersa mającym na celu zapewnienie trwałego dynamicznego wzrostu w przyszłości.

Prezes Christian Unger może liczyć na wsparcie zespołu zarządzającego najwyższej klasy. Heiner Kroke, dotychczasowy prezes Kijiji (spółka eBay’a działająca w branży ogłoszeniowej), od 1 lipca 2008 będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością spółki w Europie Zachodniej. Zastąpi tym samym poprzedniego prezesa na Europę Zachodnią i prezesa ricardo.ch, Petera Oertlina, który odchodzi z firmy na własną prośbę. Działalnością w Europie Wschodniej w dalszym ciągu będzie kierował Arjan Bakker. Unger jest przekonany, że “nowa struktura organizacyjna i wejście do naszego doświadczonego zespołu nowych osób o dużym potencjale, pozwoli nam na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników i wyższego wzrostu na dynamicznych rynkach internetowych Europy Wschodniej i Zachodniej.”

Grupa MIH jest międzynarodową firmą mediową, działającą w segmencie mediów elektronicznych, w tym płatnej telewizji, Internetu, komunikatorów internetowych i rozpowszechniania związanych z tym technologii. Grupa MIH należy do południowoafrykańskiej Grupy Naspers (JSE: NPN).

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top