Amazon: skanowanie produktów w rozszerzonej rzeczywistości

A9, firma zależna od Amazon, zaprezentowała nową aplikację wykorzystującą mechanizmy rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality). Flow pomagać ma użytkownikom w odkrywaniu produktów i dostarczać interaktywnych informacji.

Użytkownicy Flow mogą skierować swój telefon na książkę, grę komputerową, płytę z muzyką czy filmem lub dowolny produkt z kodem kreskowym UPC. Jeśli aplikacja rozpozna produkt, wyświetli informacje ze strony Amazon.com, łącznie z opcją odtwarzania multimedialnych treści (np. zapowiedzi filmów) czy lektury recenzji. Flow zapamięta historię zeskanowanych przedmiotów, a znalezionymi informacjami podzielić można się na Facebooku i Twitterze.

Amazon: skanowanie produktów w rozszerzonej rzeczywistości 1To pierwszy krok w stronę integracji technologii wyszukiwania produktów z rzeczywistością rozszerzoną. To wyjątkowe doświadczenie dla klientów szukających informacji o obiektach w ich fizycznym otoczeniu – powiedział Bill Stasior, prezes A9.

Darmowa aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników iPhone’ów.

Warto przypomnieć, że podobną aplikację proponuje m.in. eBay (aplikacja RedLaser) jednak bez elementów augmented reality. Z technologii firmy Occipital, przejętej w czerwcu 2010 roku przez eBay, która stworzyła RedLaser, korzysta również Nokaut.pl.

Ciekawie przedstawia się także opisywana przez nas polska aplikacja SaveUp, która umożliwia sfotografowanie produktów i ich kupo bezpośrednio z telefonu. Projekt zwyciężył niedawno w II edycji Startup Fest.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry