Allegro podbija nowe rynki

Największa platforma handlowa w Polsce Allegro.pl zaistnieje na nowych rynkach. Tym razem serwisy aukcyjne spod znaku Grupy Allegro pojawiły się w Kazachstanie (www.allegro.kz) i na Białorusi (www.allegro.by). Obie platformy przeszły pomyślnie testy w wersjach beta.

‑ Nasza polityka przewiduje zdobywanie nowych rynków. Zarówno Kazachstan, jak i Białoruś to rynki bardzo obiecujące – tłumaczy Arkadiusz Wójkiewicz, dyrektor marketingu ds. serwisów międzynarodowych. – Zanim powstał serwis na Białorusi w polskim Allegro było zarejestrowanych ponad 1500 obywateli tego kraju. Z kolei w bliźniaczym serwisie rosyjskim Molotok.ru (również należącym do Grupy Allegro) swojego konta miało zarejestrowanych ponad 2 tysiące Kazachów.

Białoruski i kazachski serwis Allegro wystartowały w wersjach beta 26 lutego. W tym czasie zarejestrowało się w nich po kilka tysięcy Użytkowników. W obu serwisach wystawiono już po kilkadziesiąt tysięcy aukcji. Oba zarejestrowały ponad 150 tysięcy odwiedzin.

‑ Jak widać, Użytkownicy w obu tych krajach czekali na pojawienie się takiej oferty na rynku – dodaje Arkadiusz Wójkiewicz. – Sądzimy, iż będą to bardzo dynamicznie rozwijające się platformy handlowe.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry