Będzie Picasa na Mac OS X?

Jeden z dziennikarzy serwisu TechCrunch obecny na konferencji Macworld dowiedział się, że stworzony przez Google program do zarządzania zdjęciami Picasa zostanie wydany w wersji na Macintosha jeszcze w tym roku.
Pod nazwą Picasa kryją się dwie usługi – pierwsza (Picasa Web Albums) to serwis do hostowania zdjęć, który ma konkurować z należącą do Yahoo! witryną Flickr. Drugi element to samodzielny program do zainstalowania na komputerze, który ułatwia przeglądanie i katalogowanie fotografii oraz ich upload online.

Wysłannik TechCrunch był zaskoczony ilością reklam Picasy podczas targów Macworld. Dlatego postanowił zapytać jedną z przedstawicielek Apple o plany stworzenia tej aplikacji na Mac OS X. Usłyszał (nieoficjalnie): Program powstaje i zostanie opublikowany jeszcze w tym roku.

Później grupa osób odpowiedzialna za stoisko Apple starała się z tego oświadczenia wycofać twierdząc, że obecność loga Picasa na wystawie jest częścią promocji serwisu Picasa Web Albums. Biorąc jednak pod uwagę, że bez pomocy programu ze strony korzysta się dość trudno (i że dziennikarza próbowano “przekupić” parą darmowych klapek plażowych z logiem Google) można spodziewać się szybkiego potwierdzenia nieoficjalnych informacji.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry