Charytatywnie w WP.PL

Na stronach Wirtualnej Polski odbywa się wielka aukcja dzieł sztuki współczesnej, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie realizacji projektów edukacyjnych i wychowawczych realizowanych przez Grupę Pedagogiki i Animacji Społecznej Warszawa Praga Północ.

Do wyjątkowej charytatywnej akcji ‘Inne Spojrzenie’ włączyli się znakomici polscy artyści, zarówno ci już znani, jak i początkujący. Obok wybitnych nazwisk na liście darczyńców figurują obiecujący młodzi twórcy przedstawiający nowatorskie, intrygujące spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się także zdjęcia wykonane przez dzieci z warszawskiej Pragi, które podbiły serca odwiedzających wystawę ‘Inne spojrzenie’ zorganizowaną przez Narodową Galerię Sztuki ‘Zachęta’.

Od dziś pod adresem innespojrzenie.wp.pl można licytować dzieła Pawła Althamera, Adama Myjaka, Mikołaja Grynberga, Delfiny Krasickiej, czy Pauliny Ołowskiej oraz fotografie znanych artystów fotografików i studentów warszawskiej Akademii Fotografii.

‘Ta aukcja dobroczynna rozpoczyna się nietypowo, bo w Internecie, zakończy się zaś w świecie realnym przynosząc, w co naprawdę głęboko wierzymy, wiele radości najuboższym dzieciom z warszawskiej Pragi – mówi Joanna Pawlak, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży Wirtualnej Polski – Dzięki przyjętej formule, licytacji online, do wystawionych dzieł sztuki dotrze olbrzymie grono ludzi o wielkich sercach. Uruchomieniu witryny towarzyszy aktywna akcja promocyjna w Wirtualnej Polsce, WiKu, Rzeczpospolitej online i Allegro.pl. O randze wydarzenia niechaj świadczy fakt, że artystyczną opiekę nad nim objęła Galeria ,Zachęta’ ‘

Użytkownicy aukcji mają dostęp do unikalnej galerii wystawianych na niej prac, powiązanej z prezentacją sylwetek autorów i ich twórczości. Ekspozycji dzieł towarzyszą wypowiedzi krytyków oraz autorytetów związanych z partnerami tej nietuzinkowej licytacji. Całości dopełniają okolicznościowe artykuły i wizualizacje nt. Pragi, sylwetki mieszkających tu dzieci, opiekunów i osób im pomagających.

Dla osób pragnących symbolicznie wesprzeć cel akcji uruchomiona została usługa SMS Premium, pozwalająca nabyć wyjątkowe logo i tapety na telefon komórkowe zawierające motywy z licytowanych dzieł.

Licytacja potrwa do końca stycznia. Uroczyste zakończenie i podsumowanie odbędzie się na początku lutego w praskim klubie M25 przy ul. Mińskiej 25. Tam też odbędzie się tradycyjna aukcja kilku specjalnych dzieł, które nie będą wystawiane w Internecie.

Organizatorem aukcji jest Stowarzyszenie ‘Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej’ (GPAS) przy współpracy z Wirtualną Polską, Galileo i Allegro. Partnerzy medialni to: Warszawski Informator Kulturalny (AWR Wprost) i Rzeczpospolita on-line. Mecenat artystyczny sprawuje ‘Zachęta’ Narodowa Galeria Sztuki.

http://innespojrzenie.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry