Co minutę na eBay’u kupowana jest suknia ślubna

Najbardziej wyczekiwane „tak” w Opactwie Westminsterskim oglądało miliony ludzi na całym świecie. Statystyki portalu eBay w Europie przewidują, że to będzie rok ślubów – „efekt Kate” działa.

 

 

Co minutę w Europie na portalu eBay kupowana jest suknia ślubna. W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i wielu innych krajach najpopularniejszą kategorią na eBay’u są białe, długie suknie bez ramiączek. Często wyszukiwane są także sukienki koktajlowe dla gości czy ślubne dekoracje. Amerykanie szukają sukienek dla małych dziewczynek, a Hiszpanie – diademów. Brytyjczycy i Niemcy są liderami w Europie pod względem sukni kupionych na eBay’u – doceniając szeroki wybór, możliwość robienia zakupów na całym świecie i konkurencyjne ceny.

Co minutę na eBay'u kupowana jest suknia ślubna 1

W Polsce od kilku lat trwa ślubny boom. Według danych GUS, w naszym kraju w 2010 roku zawarto 230 000 małżeństw. Polacy mają tradycyjne podejście do ślubu – uwielbiamy celebrować każdy moment przygotowań, przymiarki czy zakupy. Mamy także swoje ulubione ślubne miesiące jak czerwiec, sierpień i wrzesień (trzy najpopularniejsze miesiące zawierania małżeństw według danych GUS). Jeśli chodzi o prezenty dla nowożeńców, to według statystyk portalu eBay w Polsce za rok 2010, największa ilość przedmiotów z kategorii „AGD i RTV” sprzedała się w czerwcu.

Według Any Diaz (eBay Hiszpania) nowością na hiszpańskich listach prezentów ślubnych są elektroniczne gadżety – cyfrowe aparaty, odtwarzacze blue ray, iPady itp. – najczęściej kupowane przez kilkoro gości, zamiast tradycyjnych prezentów. „Wynika to z faktu, że bierzemy ślub coraz później i często zdarza się, że nowożeńcy już mają wszystkie niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego oraz przydatne prezenty „na nową drogę życia” tłumaczy Ana.

Również polskie statystyki pokazują, że coraz częściej odkładamy decyzję o ślubie. Według danych GUS-u, na początku lat 90. Około 50 proc. mężczyzn biorących ślub miało poniżej 25 lat, podczas gdy w 2007 już tylko ¼. W przypadku kobiet liczby zmieniły się z 73 proc. w latach 90. do 46 proc. w roku 2007. Może okazać się, że również u nas nowoczesna kamera cyfrowa HD stanie się najczęściej wyszukiwanym na ebay.pl prezentem ślubnym.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry