Co przyniósł Mobile World Congress?

Kończący się dzisiaj w Barcelonie Mobile World Congress stał pod znakiem kilku przełomowych zmian na rynku telefonów. Oprócz prezentacji poszczególnych firm miały miejsce wydarzenia w skali makro. Rzeczpospolita wypunktowuje kilka z nich.

Na pierwszy plan wysuwa się realizacja projektu wprowadzenia do użytku nowej technologii przesyłu danych – 3G LTE, która charakteryzuje się ogromną prędkością przesyłu danych (nawet do 86 Mb/s). Plany wprowadzenia 3G LTE do powszechnego użytku zapowiedzieli w Barcelonie przedstawiciele AT&T oraz China Mobile. W Polsce usługa będzie testowana już w tym roku, natomiast wprowadzenie jej na szeroką skalę planowane jest na lata 2011-2012 (pisaliśmy o wprowadzeniu 3G LTE w artykule, który dostępny jest tutaj).

Drugą przełomową kwestią jest zawarcie porozumienia pomiędzy największymi producentami telefonów (Nokia, Samsung, LG) oraz operatorami komórkowymi w sprawie ujednolicenia standardu używanych ładowarek. Do 2012 roku mają zostać wprowadzone ładowarki oparte na porcie microUSB, używanym obecnie do ładowania urządzeń poprzez komputer.

Ważnym krokiem jest też obietnica, którą złożył Steve Ballmer, prezes Microsoftu. Microsoft postanowił o standaryzacji oprogramowania komercyjnego, tak jak miało to miejsce w branży komputerów osobistych. Nie dziwi takie stanowisko w sytuacji, gdy głównym konkurentem dla Windows Mobile jest bardzo popularny Symbian, a do gry wkracza open source’owy Android. Standaryzacja ułatwi  znacznie produkcję oprogramowania przez małe, prężne firmy na różne platformy zwiększając dochody oraz obniżając poniesione koszty.

http://www.rp.pl/artykul/67344,264942_Jedna_ladowarka_do_wszystkiego.html

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry