Comarch dla największych operatorów w Europie

The Mobile World opublikował raport dotyczący wzrostu 10 największych operatorów w Europie. Comarch dostarcza systemy IT i świadczy usługi dla 5 z nich, w tym między innymi dla największego, pierwszego na liście T- Mobile Germany.
Comarch, poza T-Mobile Germany, z listy największych operatorów obsługuje jeszcze polskiego operatora Polkomtel. Najwięksi operatorzy łącznie oferują usługi dla 270 milionów abonentów, czyli 40 proc. całego rynku komunikacji mobilnej.

– Operatorzy wymienieni w raporcie The Mobile World stanowią dla Comarch strategiczny segment klientów. Comarch ma w planach obsługiwać docelowo większość tych operatorów. Potwierdzają to zarówno dotychczasowe referencje firmy, jak również zainteresowanie rozwiązaniami Comarch dla telekomunikacji wśród operatorów – z kilkoma z nich prowadzone są zaawansowane rozmowy – mówi Jacek Lonc, Dyrektor Sprzedaży Telco, Global Large Accounts, Comarch.

Wśród rozwiązań dostarczanych operatorom przez Comarch znajduje się między innymi rozwiązanie Comarch Inventory Management wdrażane w Grupie T-Mobile (obecnie w Niemczech i Austrii), a należące do platformy Comarch OSS Suite, czy też produkt Comarch InterPartner Billing, który używany jest do rozliczeń międzyoperatorskich i partnerskich, zakupiony przez Polkomtel, a należący do platformy Comarch BSS Suite. Od roku 2004 z rozwiązań OSS Comarch korzysta również niemiecki operator komórkowy O2.

– Tak duża reprezentacja operatorów, którzy zdecydowali się wykorzystać w swej działalności nasze rozwiązania potwierdza ich bardzo wysoką jakość. Warto dodać, że rozwiązania te z powodzeniem wykorzystywane są też przez mniejszych operatorów. W pewnym sensie historia zatoczyła koło, gdyż zaczynaliśmy od produkcji systemów po klucz dla TP początkiem lat 90tych, obecnie zaś nasza pozycja na światowym rynku OSS/BSS, potwierdzona m.in. raportami Gartnera sprawia, że coraz więcej operatorów w Polsce zwraca się w naszą stronę widząc korzyści z kooperowania z Comarch jako firmą niosącą światowej klasy rozwiązania i doświadczenia, dostępną na miejscu, znającą bardzo dobrze specyfikę rynków naszego regionu – mówi Jerzy Bartman, Dyrektor Sprzedaży Telco na rynki MEA, Comarch.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top