Comarch dla największych operatorów w Europie

The Mobile World opublikował raport dotyczący wzrostu 10 największych operatorów w Europie. Comarch dostarcza systemy IT i świadczy usługi dla 5 z nich, w tym między innymi dla największego, pierwszego na liście T- Mobile Germany.
Comarch, poza T-Mobile Germany, z listy największych operatorów obsługuje jeszcze polskiego operatora Polkomtel. Najwięksi operatorzy łącznie oferują usługi dla 270 milionów abonentów, czyli 40 proc. całego rynku komunikacji mobilnej.

– Operatorzy wymienieni w raporcie The Mobile World stanowią dla Comarch strategiczny segment klientów. Comarch ma w planach obsługiwać docelowo większość tych operatorów. Potwierdzają to zarówno dotychczasowe referencje firmy, jak również zainteresowanie rozwiązaniami Comarch dla telekomunikacji wśród operatorów – z kilkoma z nich prowadzone są zaawansowane rozmowy – mówi Jacek Lonc, Dyrektor Sprzedaży Telco, Global Large Accounts, Comarch.

Wśród rozwiązań dostarczanych operatorom przez Comarch znajduje się między innymi rozwiązanie Comarch Inventory Management wdrażane w Grupie T-Mobile (obecnie w Niemczech i Austrii), a należące do platformy Comarch OSS Suite, czy też produkt Comarch InterPartner Billing, który używany jest do rozliczeń międzyoperatorskich i partnerskich, zakupiony przez Polkomtel, a należący do platformy Comarch BSS Suite. Od roku 2004 z rozwiązań OSS Comarch korzysta również niemiecki operator komórkowy O2.

– Tak duża reprezentacja operatorów, którzy zdecydowali się wykorzystać w swej działalności nasze rozwiązania potwierdza ich bardzo wysoką jakość. Warto dodać, że rozwiązania te z powodzeniem wykorzystywane są też przez mniejszych operatorów. W pewnym sensie historia zatoczyła koło, gdyż zaczynaliśmy od produkcji systemów po klucz dla TP początkiem lat 90tych, obecnie zaś nasza pozycja na światowym rynku OSS/BSS, potwierdzona m.in. raportami Gartnera sprawia, że coraz więcej operatorów w Polsce zwraca się w naszą stronę widząc korzyści z kooperowania z Comarch jako firmą niosącą światowej klasy rozwiązania i doświadczenia, dostępną na miejscu, znającą bardzo dobrze specyfikę rynków naszego regionu – mówi Jerzy Bartman, Dyrektor Sprzedaży Telco na rynki MEA, Comarch.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry