ComArch wykona Portal Edukacji Ekonomicznej

Opublikowano: 24 lutego 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

ComArch podpisał umowę z Narodowym Bankiem Polskim na wykonanie internetowego portalu edukacyjnego, którego celem jest pomoc w edukacji ekonomicznej społeczeństwa. Jest to największy w historii projekt e-learningowy w Polsce. Wartość podpisanej umowy wynosi 7,1 mln. zł. Podwykonawcą przy tworzeniu portalu będzie Interia.pl.

Celem NBP jest stworzenie popularnego portalu, który będzie jednoznacznie kojarzony z edukacją ekonomiczną i stanowić będzie „skarbnicę wiedzy ekonomicznej”. Wiedza będzie przekazywana w sposób zrozumiały przy użyciu nowoczesnych technik wspomagających nauczanie. Docelowo portal ma stać się powszechnym i popularnym narzędziem wspomagającym zdobywanie wiedzy ekonomicznej – od pełnej nauki do szybko dostępnych drobnych informacji (np. encyklopedycznych). Portal Edukacji Ekonomicznej ma być narzędziem trafiającym do możliwie jak najszerszej grupy odbiorców, jednakże wybrane elementy portalu będą kierowane do określonych grup.

Portal będzie się składał z dwóch części: informacyjnej i edukacyjnej. Użytkownicy będą mogli korzystać z portalu na dwa sposoby: za pośrednictwem internetu, wtedy całość kursu będzie transmitowana przez sieć, a także z wykorzystaniem płyty CD, wtedy pliki multimedialne będą uruchamiane lokalnie na komputerze użytkownika.

Stworzony serwis umożliwi darmowy dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ComArch, na podstawie materiałów merytorycznych dostarczanych przez NBP. Konsultanci ComArch będą odpowiedzialni za przygotowanie kursów e-learningowych oraz za zawartość multimedialną lekcji, które będą zawierały stronę prezentacyjną, rysunki, zdjęcia lub filmy zawierające dynamiczne modele zmian ekonomicznych. Jednocześnie tworzone będą quizy, testy, krzyżówki i gry sprawdzające stopień przyswojenia materiału lekcji oraz znajomość wprowadzonych pojęć.

Portal Edukacji Ekonomicznej będzie całkowicie niezależny od obecnego zaplecza internetowego i informatycznego NBP. Proponowane rozwiązanie zostanie umieszczone w Data Center firmy ComArch, co zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności. W ramach usług outsourcingowych zapewnione zostaną serwery, pamięci masowe, łącza, zabezpieczenia fizyczne i systemowe a przede wszystkim opieka inżynierów systemowych. Infrastruktura ta zapewnia wystarczającą skalowalność rozwiązania wraz ze wzrostem liczby odwiedzających i ilości materiałów udostępnianych przez portal.

http://www.comarch.pl

Sylwester KozakComArch wykona Portal Edukacji Ekonomicznej

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.