eBay aktualizuje się na iPhone’ach i iPadach

Opublikowano: 9 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

eBay zaktualizował swoje aplikacje dla systemu iOS. Firma nazywa je ważną częścią sprzedażowej strategii w rozpoczynającym się roku.

Celem aktualizacji jest ułatwienie klientom dokonywania zakupów i sprzedaży za pomocą iPhone’a czy iPada. Pojawiła się możliwość wykorzystania kamer urządzeń i oraz edycji opisów. Uproszczono również proces dodawania ogłoszenia poprzez wsparcie przy określaniu kategorii, ceny oraz sposobów dostawy. Można również zapisywać szkice ogłoszeń w celu dokończenia ich na komputerach stacjonarnych.

Usprawniono także działanie wyszukiwarki poprzez dodanie automatycznych uzupełnień oraz szybszego dokonania potwierdzenia (zamówienie i jego potwierdzenie na jednym ekranie).

ebay aplikacja

Przy okazji wprowadzenia aktualizacji eBay zaprezentował ciekawe dane. W pierwszych trzech kwartałach 2012 r. aż 1,8 mln nowych klientów przyłączyło się do platformy handlowej za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Każdego tygodnia eBay Mobile dodaje ok. 2,4 mln nowych ogłoszeń.

Dawid ZarazińskieBay aktualizuje się na iPhone’ach i iPadach

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.