eBay przejmuje Milo za 75 mln dolarów

Firma eBay przejęła Milo.com, amerykańską wyszukiwarkę umożliwiającą odnajdywanie produktów w lokalnych sklepach. Kwota transakcji to 75 mln dolarów.

eBay przejmuje Milo za 75 mln dolarów 1Milo wyświetla aktualizowaną w czasie rzeczywistym listę sklepów w USA (ok. 50 tys.), w których kupić można poszukiwany produkt. Pokazuje przy tym miejsca oferujące daną rzecz w najbardziej korzystnej cenie. Niedawno uruchomiona została dedykowana aplikacja dla systemu Android oraz możliwość zdobycia zniżkowych kuponów na zakupy.

eBay planuje wdrożyć do Milo katalogi swoich partnerów. Firma ma również aplikację dla systemu iOS skanującą kody kreskowe, która również będzie zintegrowana z wynikami wyszukiwań przejętego serwisu. Dalsze plany współpracy mają zostać ogłoszone w późniejszym czasie.

Zadowoleni mogą być również inwestorzy, którzy w Milo włożyli „zaledwie” pięć mln dolarów. Jak donosi serwis TechCrunch, jeden z inwestorów, firma True Ventures jest właścicielem 25 proc. udziałów w Milo i przejęcie przez eBay przyniosło jej ok. 20 mln dolarów – ok. 10 razy więcej niż wkład w rozwój projektu sprzed roku.

Wewnątrz eBay będziemy kontynuować naszą misję przeniesienia każdego produktu, z każdej półki, z każdego sklepu w fizycznym sklepie do internetu – napisał w komunikacje wysłanym za pośrednictwem Twittera Jack Abraham, szef Milo, który ma zaledwie 24 lata.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry