eCard autoryzuje płatności w portalu Wakacje.pl

Opublikowano: 16 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Przed nadchodzącym sezonem letnim portal Wakacje.pl uruchomił płatności za pomocą kart kredytowych on-line. Usługa jest dostępna od 5. marca 2004 r.. System obsługuje firma eCard S.A. , obsługująca ponad połowę transakcji w polskich sklepach internetowych. Realizować płatności mogą klienci posiadający tzw. wypukłe karty: Visa i MasterCard.

W Polsce jest 14 mln. kart płatniczych. „Karty wypukłe”, czyli kredytowe i obciążeniowe umożliwiające płacenie przez Internet stanowią około 11 %. W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zaufanie internautów do korzystania z kart kredytowych. Przyczyniło się do tego powstanie banków internetowych i wprowadzenie przez większość banków tradycyjnych możliwości obsługi internetowego konta.

Obecnie bezpieczeństwo transakcji dokonanej kartą kredytową lub obciążeniową jest identyczne, jak przy dokonywaniu przelewu. „Rozpoczęliśmy współpracę z firmą eCard S.A. ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa transakcji, które oferuje ona naszym klientom. Wszelkie koszty związane z obsługą kart bierzemy na siebie. Chcemy być lojalni wobec naszych klientów i nie zamierzamy podnosić cen, ani zmuszać do wykupywania dodatkowych usług, tak jak to ma czasami miejsce w innych serwisach” – powiedział Michał Kaczorowski – Prezes Wakacje.pl.

Istniejące od sześciu lat Wakacje.pl dotychczas przyjmowały przelewy bankowe – realizowane tradycyjnie lub przez internet. Zapłata kartą kredytową rozszerza możliwości klienta.

http://www.wakacje.pl

Sylwester KozakeCard autoryzuje płatności w portalu Wakacje.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.