Facebook: 10 najpopularniejszych gier 2011 roku

Opublikowano: 22 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Facebook opublikował listę 10 najpopularniejszych gier w mijającym roku. Listę zdominowały produkcje firmy Zynga, ale pierwsze dwa miejsca zajmują gry innych firm.

Najbardziej popularną grą dostępną na Facebooku była w mijającym roku „Gardens of Time”, wyprodukowana przez Playdom-Disney i polegająca na odkrywaniu ukrytych przedmiotów. Drugie miejsce przypadło społecznościowej odmianie Simsów: „The Sims Social”, przygotowana przez Electronic Arts.

Gardens of Time

Na liście znalazły się cztery tytuły Zyngi – CityVille (3. miejsce), Adventure World (5. miejsce), Words With Friends (6. miejsce) oraz Empires & Allies (8. miejsce). Przypomnijmy, że tuż przed weekendem firma zadebiutowała na amerykańskiej giełdzie.

Lista przedstawiona przez Facebooka różni się nieco od danych udostępnianych przez firmę AppData, które niemal zawsze wskazywały na produkcje Zyngi jako najpopularniejsze facebookowe gry. Serwis przekonuje jednak, że pod uwagę brano tu nie tylko ilość aktywnych użytkowników, ale również poziom społecznościowych rekomendacji.

Tak przedstawia się zestawienie najpopularniejszych gier w 2011 roku:

  1. Gardens of Time (Playdom-Disney).
  2. The Sims Social (Electronic Arts).
  3. CityVille (Zynga).
  4. DoubleDown Casino (DoubleDown Entertainment).
  5. Adventure World (Zynga).
  6. Words With Friends (Zynga).
  7. Bingo Blitz (Buffalo Studios).
  8. Empires & Allies (Zynga).
  9. Slotomania-Slot Machines (Playtika-Caesars Entertainment Corp.).
  10. Diamond Dash (Wooga).
Dawid ZarazińskiFacebook: 10 najpopularniejszych gier 2011 roku

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.